YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Takhle by se dalo tentokrát hodnotit vystoupení našeho studenta Vuong Viet Trana na celostátním kole soutěže v anglickém jazyce v kategorii III.B.

V úterý 23. 4. 2019 se část studentů z našeho gymnázia vypravila na poznávací zájezd po jihozápadní Anglii.

V pondělí 15. 4. 2019 jsme se vypravili do krásného východočeského města Pardubice. V dopoledních hodinách nám průvodci z městského muzea zprostředkovali velmi zajímavou prohlídku historickým centrem.

„Tak tohle jsem nečekal!“ – první slova, kterými Vuong Viet Tran komentoval svůj překvapivý výsledek na krajském kole Soutěže v anglickém jazyce.

V pátek 26. října 2018 jsme se opět vypravili do Městského divadla v Pardubicích shlédnout představení v anglickém jazyce. Tentokrát nám hostující společnost TNT Theatre Britain nabídla nastudování satirické hry Pygmalion

AKTUALIZACE: V současné době (od 20. 11. 2018) probíhá doplňující kolo přihlašování na zájezd. Pro účastníky přihlášené v tomto období bude připraveno nové schéma plateb. Bližší informace poskytne Martin Šteidl.

Ve středu 26. 9. 2018 navštívily nižší ročníky našeho gymnázia představení britské divadelní společnosti s názvem One day in London.

Studenti především druhých ročníků se zúčastnili divadelního představení My Sister Syria  ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Takřka neuvěřitelný úspěch zaznamenala naše studentka Veronika Peňázová (3.A), když v krajském kole Anglické olympiády porazila všechny vítěze okresních kol a obsadila první místo.

Studentky našeho gymnázia soutěžily ve středu 14. 2. 2018 v okresním kole olympiády v anglickém jazyce ve Žďáře nad Sázavou.

Naši studenti v zemi červeného draka

Na jakou událost právě skončeného školního roku budete nejvíc vzpomínat? Pětačtyřicítka našich žáků jistě nezapomene na šest dnů v Anglii a Walesu strávených v překrásné přírodě, autentických obydlích britských rodin i ruchu jednoho z největších měst Evropy.

Přišel čas balit kufry, odjíždíme co nevidět. Předodjezdový přísun důležitých informací je zde!

Dne 23. 3. 2017 zavítala na naše gymnázium slavná osobnost z řad české politiky a veřejného dění. Psycholog, diplomat, překladatel a ředitel knihovny Václava Havla – Michael Žantovský.

Na jaře 2017 (5.-12.5.2017) opět vyrážíme na jazykově-poznávací zájezd do Velké Británie. Tentokrát je hlavním cílem naší cesty jihozápadní Anglie a jižní Wales, ale nevynecháme ani nejvíce kosmopolitní město Evropy a současně hlavní město Spojeného království.

Možná si čtenář řekne, co mají tyto dva zcela rozdílné pojmy společného? Vysvětlení by Vám mohli určitě podat studenti tříd 2. B, 2. C a výběr zájemců z vyššího ročníku našeho gymnázia.

Den válečných veteránů (11. listopad), známý též jako Den vlčího máku, připomíná hrdinné skutky českých vojáků a válečných veteránů, ale také odvahu a nasazení příslušníků dalších záchranných složek.  

Tři v jednom - tak by se nechal shrnout program, který na studenty druhých a zájemce z několika dalších ročníků čekal v úterý 20. října 2015 v Pardubicích.

Ve čtvrtek 16. dubna převzala v Bruselu Simona Nevrklová, studentka sexty, ocenění za vítězství v překladatelské soutěži Jevenes Translatores. Stala se tak jednou z 28 vítězů národních kol této prestižní soutěže. Své dojmy z cest, pobytu v Bruselu a přebírání ocenění popisuje Simona takto:

V předposlední březnový den se studenti 2. ročníku spolu se zájemci jiných tříd vydali na cestu do Pardubic – za divadlem a za poznáním. V krásném secesním Městském divadle shlédli inscenaci románové předlohy amerického spisovatele Mortona Rhue (nar. 1950, vlastním jménem Todd Strasser) The Wave v anglickém jazyce v provedení souboru TNT Theatre Britain.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá
feed-image RSS