YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Pokud jste sledovali na našich webových stránkách reportáže týkající se Anglické olympiády, jež probíhala poprvé online, tak víte, že naše škola měla v letošním školním roce svoje „želízko v ohni“.

Žáci posledního ročníku nemusí ve školním roce 2020/2021 konat profilovou zkoušku z anglického jazyka, který si zvolili ve společné části. 

Ano, je tomu tak. V letošním školním roce se našemu gymnáziu v online soutěžích opravdu daří. Jedním z úspěchů je rozhodně postup do krajského kola konverzační soutěže v anglickém jazyce, které 21. 4. 2021 pořádal DDM v Jihlavě.

Nedávno jsme na našem webu informovali o úspěchu studentky nižšího gymnázia Magdalény Machové v okresním kole soutěže v Anglickém jazyce.

Co určitě netušíte? Například to, že i v současném nelehkém čase žije naše gymnázium nejen distanční výukou, ale také „tradičními akcemi“.

 

1          Family and Relationships

2          Housing

3          Free Time Activities, Sport

4          Travel

5          Cultural Life

6          Nature and Environment

7          Media and Technology

8          Education and Choice of Career

9          Health  and Lifestyle

10        Consumerism and Money Management

11        Customs and Traditions

12        English Language and Language Studies

13        Capitals - London, Washington D.C., Prague

14        Overview of Canda and Ireland

15        Overview of Australia and New Zealand

16        Overview of the Czech Republic

17        Overview of the USA

18        Overview of the UK

 19       Highlights of US history

20        Highlights of UK history

21        Selected Global Issues

22        Selected Social Issues

23        Political systems in our country and ESCs

 24       Highlights of American Literature

25        Highlights of British Literature

Takhle by se dalo tentokrát hodnotit vystoupení našeho studenta Vuong Viet Trana na celostátním kole soutěže v anglickém jazyce v kategorii III.B.

V úterý 23. 4. 2019 se část studentů z našeho gymnázia vypravila na poznávací zájezd po jihozápadní Anglii.

V pondělí 15. 4. 2019 jsme se vypravili do krásného východočeského města Pardubice. V dopoledních hodinách nám průvodci z městského muzea zprostředkovali velmi zajímavou prohlídku historickým centrem.

„Tak tohle jsem nečekal!“ – první slova, kterými Vuong Viet Tran komentoval svůj překvapivý výsledek na krajském kole Soutěže v anglickém jazyce.

V pátek 26. října 2018 jsme se opět vypravili do Městského divadla v Pardubicích shlédnout představení v anglickém jazyce. Tentokrát nám hostující společnost TNT Theatre Britain nabídla nastudování satirické hry Pygmalion

AKTUALIZACE: V současné době (od 20. 11. 2018) probíhá doplňující kolo přihlašování na zájezd. Pro účastníky přihlášené v tomto období bude připraveno nové schéma plateb. Bližší informace poskytne Martin Šteidl.

Ve středu 26. 9. 2018 navštívily nižší ročníky našeho gymnázia představení britské divadelní společnosti s názvem One day in London.

Studenti především druhých ročníků se zúčastnili divadelního představení My Sister Syria  ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Takřka neuvěřitelný úspěch zaznamenala naše studentka Veronika Peňázová (3.A), když v krajském kole Anglické olympiády porazila všechny vítěze okresních kol a obsadila první místo.

Studentky našeho gymnázia soutěžily ve středu 14. 2. 2018 v okresním kole olympiády v anglickém jazyce ve Žďáře nad Sázavou.

Naši studenti v zemi červeného draka

Na jakou událost právě skončeného školního roku budete nejvíc vzpomínat? Pětačtyřicítka našich žáků jistě nezapomene na šest dnů v Anglii a Walesu strávených v překrásné přírodě, autentických obydlích britských rodin i ruchu jednoho z největších měst Evropy.

Přišel čas balit kufry, odjíždíme co nevidět. Předodjezdový přísun důležitých informací je zde!

Dne 23. 3. 2017 zavítala na naše gymnázium slavná osobnost z řad české politiky a veřejného dění. Psycholog, diplomat, překladatel a ředitel knihovny Václava Havla – Michael Žantovský.

Na jaře 2017 (5.-12.5.2017) opět vyrážíme na jazykově-poznávací zájezd do Velké Británie. Tentokrát je hlavním cílem naší cesty jihozápadní Anglie a jižní Wales, ale nevynecháme ani nejvíce kosmopolitní město Evropy a současně hlavní město Spojeného království.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá
feed-image RSS