Aktuality

Featured

Studenti kvarty září ve vědomostních soutěžích

Každý školní rok se konají vědomostní soutěže z různých předmětů, které mají studenti běžně v rozvrhu svých hodin. V soutěžích ale musí většinou prokázat ještě větší znalosti a zájem o předmět, v němž soutěží.

Featured

Workshop s Veronikou Marešovou

V pátek 6. 10. 2023 proběhl v aule GYNOME workshop se Style CoachkouTM Veronikou Marešovou.

Featured

Exkurze 4. ročníku do Prahy

Září znamená pro maturanty zahájení posledního roku studia na SŠ. Tradiční exkurze 4. ročníku do Prahy je zároveň posledním společným výletem jednotlivých tříd.

Výprava 3. A do Jeseníků
Featured

Výprava 3. A do Jeseníků

Ve dnech 6.– 8. června 2023 vyrazila třída 3. A na svůj další školní výlet – tentokrát do Jeseníků!

Featured

Fotografie z vánočního fotokoutku

Před Vánocemi se měli naši studenti a návštěvníci vánočního vystoupení možnost vyfotit v tematickém fotokoutku. Výsledné fotografie je možné najít na odkazu v tomto článku.

Featured

Prima byla také na výletě!

Také 1. A se vydala na svůj první společný školní výlet. Co všechno zažili? To se určitě dozvíte z popisu jedné studentky.

Featured

Naši chlapci z Ukrajiny se rozhodně neztratí!

Ukrajinští studenti, kteří od jara navštěvují naše gymnázium, jsou opravdu obdivuhodní. Nejen že se bez problémů začlenili do kolektivu, rovněž aktivně komunikují v angličtině a také se pilně učí česky.

Featured

Nazdar sláva výletu ... 3. A

Poprvé za studium se naše třída 3. A vydala na školní výlet. V úterý 24. května ráno jsme vyjížděli z vlakového nádraží společně s p. Vaňkovou a p. Vaňkem do rekreačního střediska Prudká.

Featured

Žezlování třetích ročníků

V pátek 29. 4. 2022 maturantům na Gynome naposledy zazvonilo. A aby po nich nezůstal prázdný prostor, tak předali maturitní žezlo třetím ročníkům a pasovali je na budoucí maturanty.

Featured

Pomozme Ukrajině sbírkou obvazového materiálu!

Lucka plakát

Na základě konkrétní žádosti známých z ukrajinské nemocnice prosíme o pomoc při sbírce jakéhokoliv obvazového materiálu. Vše, co pomůže zastavit krvácení, obvazy, obinadla, škrtidla, náplasti, může být po uplynutí data spotřeby, ale obal nesmí být porušený.

Featured

Kůrovec je surovec

...ale GYNOME proti němu odvážně zasahuje v lese Ochoza

Featured

GYNOME se harmonizovalo

Prvního září naše gymnázium přivítalo mezi sebe tři nové první ročníky a jako každý rok pro ně připravilo harmonizační dny. Studenti se nestačili ani rozkoukat po nových prostorách školy a už se vypravili do nedalekého Zubří.

Featured

Školní rok jsme začali v Praze

Letošní školní rok začal pro studenty maturitních ročníků na GYNOME poněkud netradičně. 1. září se nesešli se svými třídními učiteli ve školních lavicích, nýbrž na Hlavním nádraží v Novém Městě na Moravě.

Featured

Kurz společenského tance a chování je opět tady!

Pokud chcete zdokonalit svoje taneční umění, neváhejte a přihlaste se do Kurzu společenského tance a chování. První hodina proběhne již tento čtvrtek 2. září 2021 v sále Kulturního domu v Novém Městě na Moravě.

Featured

Poděkování

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří pomohli s výrobou ochranných štítů na 3D tiskárnách. Zvlášť chci poděkovat manželům Hrdým z NMnM za významný finanční dar, který napomohl při řešení problémů s 3D tiskárnami. Naše škola bezplatně předala přes 400 těchto ochranných štítů všem, kteří o to požádali.

JM

20200320 135331

20200323 075926

Featured

Na zkušenou do Francie

Nejen študáci, ale i kantoři potřebují čas od času profesní refresh v podobě nových zkušeností a zážitků. Tematický týdenní pobyt ve Francii, který finančně podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí a organizačně zajistil NIDV, nabídl zajímavou možnost vhledu do stávajícího systému francouzského školství v souvislosti s aktuálními globálními problémy.

Featured

Podpoř nás v soutěži Gympl Roku 2019

Je tu další ročník soutěže Gympl Roku. Jsi studentem nebo absolventem našeho gymnázia? Pak neváhej a podpoř gynome.

Nezlomené
Featured

Nezlomené

Projekce filmu a beseda s jednou z autorek dokumentu Markétou Kutilovou obohatily výuku úterního předvelikonočního dopoledne. Dokument Nezlomené představuje příběhy tří neobyčejně odvážných žen z různých částí světa.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje