YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Ani déšť, ani bláto, ani vítr, mráz, sněhová vánice a další rozmary počasí nezastavil žáky sekundy v absolvování jejich týdenního lyžařského kurzu.

Již tradičně se v den vydání pololetního vysvědčení konala na našem gymnáziu Gymnaziální laťka, ve které se vybraní zástupci tříd utkali v atletickém klání ve skoku vysokém.

Po vynikajících výkonech v okrskovém a krajském kole dostali naši studenti možnost reprezentovat Kraj Vysočina a především naše gymnázium na Republikovém finále v přespolním běhu.  

Stará pořekadla pro nás tentokrát neplatila. Nejen že nám déšť nepřinesl štěstí, ale ani být pilný jak včela se nám tentokrát nevyplatilo.

Ve čtvrtek 19. září 2019 se naši studenti zúčastnili Středoškolského poháru Corny a poměřili své síly v atletických disciplínách. Dívky závodily v běhu na 60 m, 200 m, 800 m, výšce, dálce, ve vrhu koulí a závěrečnou disciplínou byl štafetový  běh na 4x200 m. Chlapci prověřili své výkony v běhu na 60 m, 400 m, 1500 m, výšce, dálce, vrhu koulí a závod zakončili stejně jako dívky štafetou na 4x200 m.

Sportovní den je každoročně na novoměstském gymnáziu pomyslnou tečkou školního roku. A jaký rok, taková tečka. Někomu se vedlo lépe, někomu štěstí tolik nepřálo, ale většina (ne-li všichni) se bavili.

Studenti 2. ročníků absolvovali za krásného slunečného počasí od 3. do 7. června 2019 vodácký výcvik na řece Vltavě v úseku z Vyššího Brodu do Zlaté koruny.

Jaro je již v plném proudu, přesto není na škodu se ohlédnout krátce za zimou. Každoročně vyráží v předjaří první ročníky našeho gymnázia na lyžařský kurz do Pece pod Sněžkou. Ne jinak tomu bylo i letos.

Dne 12. února se žáci nižšího gymnázia úspěšně zúčastnili lyžařských závodů v nedaleké Vysočina aréně. Jak se jim dařilo si můžete prohlédnout v tomto článku.

Ještě než studenti novoměstského gymnázia 31. 1. 2019 obdrželi Výpisy vysvědčení odskočili si do velké tělocvičny, kde svedli sportovní souboj o nejvýše zdolanou laťku. A dařilo se jim náramně.

V rámci sportovních klání základních škol proběhla v listopadu okrsková kola ve florbale. Do těchto soutěží se zapojili i naši žáci z tercie a kvarty. V konkurenci 8 družstev skončili na pěkném třetím místě a mohlo to být i lepší.

Při Dnu otevřených dveří se uskutečnil druhý ročník výškařského poháru základních škol Hopin. V tělocvičně gymnázia bylo k vidění spoustu krásných skoků, kterým dopomohla i kulisa žáčků mateřských školek.

Ve čtvrtek 18.10.2018 proběhlo v Hradci Králové za příjemného slunečného počasí republikové finále v přespolním běhu základních a středních škol "Běháme s BK TOUR".

Gymnázium Vicence Makovského a oddíl atletiky TJ Nové Město na Moravě pořádají 26. 10. 2018 druhý ročník Výškařského poháru  žáků a žákyň 8. a 9. tříd ZŠ a tercií a kvart gymnázií. Součástí akce bude také vzdělávací workshop. Podrobnější informace najdete ZDE.

Stalo se dlouholetou tradicí, že prvním sportovním kláním, ve kterém změří své síly žáci středních škol v novém školním roce, je Středoškolský atletický pohár. A nebylo tomu jinak ani v letošním roce.

Ve středu 26.9.2018 proběhlo ve Žďáru nad Sázavou za příjemného slunečného počasí okresní kolo v přespolním běhu základních a středních škol "Běháme s BK TOUR". Naši studenti předvedli velmi slušné výkony a dosáhli na pódiová umístění jak v kategorii jednotlivců, tak celkovém pořadí družstev.

Toto heslo platí také na novoměstském gymnáziu a v červnu dokonce dvojnásob. Druhé ročníky na začátku června vyráží na Vltavu na vodácký kurz a v závěrečném týdnu pak změří své síly zástupci všech tříd při sportovních kláních a různých soutěžích.

jm2018

Družstvo našeho gymnázia se opět probojovalo do finálového kola Juniorského maratonu v Praze. V neděli 6. 5. 2018  srdnatě všichni bojovali o každou pozici. Konečné 10. místo je úspěchem a potvrzením nejlepšího týmu z našeho kraje.

Dne 4. 4. 2018 se konal první ročník skokanského přeboru žáků osmých a devátých tříd v tělocvičně našeho gymnázia. Zúčastnilo se ho hned 29 soutěžících z pěti škol.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá
feed-image RSS