YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Sportovní den je každoročně na novoměstském gymnáziu pomyslnou tečkou školního roku. A jaký rok, taková tečka. Někomu se vedlo lépe, někomu štěstí tolik nepřálo, ale většina (ne-li všichni) se bavili.

Studenti 2. ročníků absolvovali za krásného slunečného počasí od 3. do 7. června 2019 vodácký výcvik na řece Vltavě v úseku z Vyššího Brodu do Zlaté koruny.

Jaro je již v plném proudu, přesto není na škodu se ohlédnout krátce za zimou. Každoročně vyráží v předjaří první ročníky našeho gymnázia na lyžařský kurz do Pece pod Sněžkou. Ne jinak tomu bylo i letos.

Dne 12. února se žáci nižšího gymnázia úspěšně zúčastnili lyžařských závodů v nedaleké Vysočina aréně. Jak se jim dařilo si můžete prohlédnout v tomto článku.

Ještě než studenti novoměstského gymnázia 31. 1. 2019 obdrželi Výpisy vysvědčení odskočili si do velké tělocvičny, kde svedli sportovní souboj o nejvýše zdolanou laťku. A dařilo se jim náramně.

V rámci sportovních klání základních škol proběhla v listopadu okrsková kola ve florbale. Do těchto soutěží se zapojili i naši žáci z tercie a kvarty. V konkurenci 8 družstev skončili na pěkném třetím místě a mohlo to být i lepší.

Při Dnu otevřených dveří se uskutečnil druhý ročník výškařského poháru základních škol Hopin. V tělocvičně gymnázia bylo k vidění spoustu krásných skoků, kterým dopomohla i kulisa žáčků mateřských školek.

Ve čtvrtek 18.10.2018 proběhlo v Hradci Králové za příjemného slunečného počasí republikové finále v přespolním běhu základních a středních škol "Běháme s BK TOUR".

Gymnázium Vicence Makovského a oddíl atletiky TJ Nové Město na Moravě pořádají 26. 10. 2018 druhý ročník Výškařského poháru  žáků a žákyň 8. a 9. tříd ZŠ a tercií a kvart gymnázií. Součástí akce bude také vzdělávací workshop. Podrobnější informace najdete ZDE.

Stalo se dlouholetou tradicí, že prvním sportovním kláním, ve kterém změří své síly žáci středních škol v novém školním roce, je Středoškolský atletický pohár. A nebylo tomu jinak ani v letošním roce.

Ve středu 26.9.2018 proběhlo ve Žďáru nad Sázavou za příjemného slunečného počasí okresní kolo v přespolním běhu základních a středních škol "Běháme s BK TOUR". Naši studenti předvedli velmi slušné výkony a dosáhli na pódiová umístění jak v kategorii jednotlivců, tak celkovém pořadí družstev.

Toto heslo platí také na novoměstském gymnáziu a v červnu dokonce dvojnásob. Druhé ročníky na začátku června vyráží na Vltavu na vodácký kurz a v závěrečném týdnu pak změří své síly zástupci všech tříd při sportovních kláních a různých soutěžích.

jm2018

Družstvo našeho gymnázia se opět probojovalo do finálového kola Juniorského maratonu v Praze. V neděli 6. 5. 2018  srdnatě všichni bojovali o každou pozici. Konečné 10. místo je úspěchem a potvrzením nejlepšího týmu z našeho kraje.

Dne 4. 4. 2018 se konal první ročník skokanského přeboru žáků osmých a devátých tříd v tělocvičně našeho gymnázia. Zúčastnilo se ho hned 29 soutěžících z pěti škol.

Ve dnech 11. 3. - 17. 3. jsme společně vyrazili  na lyžařský výcvikový kurz do Pece pod Sněžkou.

V pátek 23.3. se uskutečnily přebory družstev základních škol a gymnázií ve skoku vysokém.

... a celou řadu dalších otázek řešili studenti novoměstského gymnázia na lyžařském kurzu v Peci pod Sněžkou.

Ve středu 21. 2. 2018 se za slunečného a mrazivého počasí konaly školní lyžařské závody ve Vysočina aréně. Těchto závodů se zúčastnili studenti našeho gymnázia s výbornými výsledky.

Účast na republikové finále v přespolním běhu

Po úspěšně absolvovaném okresním i krajském kole postoupily skupiny chlapců i děvčat do republikového finále v přespolním běhu. Republikové finále se konalo již tradičně v Hradci Králové, a účastnilo se ho necelých 360 závodníků z celé České republiky v šedesáti družstvech. 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá
feed-image RSS