YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Jaro je již v plném proudu, přesto není na škodu se ohlédnout krátce za zimou. Každoročně vyráží v předjaří první ročníky našeho gymnázia na lyžařský kurz do Pece pod Sněžkou. Ne jinak tomu bylo i letos.

Dne 12. února se žáci nižšího gymnázia úspěšně zúčastnili lyžařských závodů v nedaleké Vysočina aréně. Jak se jim dařilo si můžete prohlédnout v tomto článku.

Ještě než studenti novoměstského gymnázia 31. 1. 2019 obdrželi Výpisy vysvědčení odskočili si do velké tělocvičny, kde svedli sportovní souboj o nejvýše zdolanou laťku. A dařilo se jim náramně.

V rámci sportovních klání základních škol proběhla v listopadu okrsková kola ve florbale. Do těchto soutěží se zapojili i naši žáci z tercie a kvarty. V konkurenci 8 družstev skončili na pěkném třetím místě a mohlo to být i lepší.

Při Dnu otevřených dveří se uskutečnil druhý ročník výškařského poháru základních škol Hopin. V tělocvičně gymnázia bylo k vidění spoustu krásných skoků, kterým dopomohla i kulisa žáčků mateřských školek.

Ve čtvrtek 18.10.2018 proběhlo v Hradci Králové za příjemného slunečného počasí republikové finále v přespolním běhu základních a středních škol "Běháme s BK TOUR".

Gymnázium Vicence Makovského a oddíl atletiky TJ Nové Město na Moravě pořádají 26. 10. 2018 druhý ročník Výškařského poháru  žáků a žákyň 8. a 9. tříd ZŠ a tercií a kvart gymnázií. Součástí akce bude také vzdělávací workshop. Podrobnější informace najdete ZDE.

Stalo se dlouholetou tradicí, že prvním sportovním kláním, ve kterém změří své síly žáci středních škol v novém školním roce, je Středoškolský atletický pohár. A nebylo tomu jinak ani v letošním roce.

Ve středu 26.9.2018 proběhlo ve Žďáru nad Sázavou za příjemného slunečného počasí okresní kolo v přespolním běhu základních a středních škol "Běháme s BK TOUR". Naši studenti předvedli velmi slušné výkony a dosáhli na pódiová umístění jak v kategorii jednotlivců, tak celkovém pořadí družstev.

Toto heslo platí také na novoměstském gymnáziu a v červnu dokonce dvojnásob. Druhé ročníky na začátku června vyráží na Vltavu na vodácký kurz a v závěrečném týdnu pak změří své síly zástupci všech tříd při sportovních kláních a různých soutěžích.

jm2018

Družstvo našeho gymnázia se opět probojovalo do finálového kola Juniorského maratonu v Praze. V neděli 6. 5. 2018  srdnatě všichni bojovali o každou pozici. Konečné 10. místo je úspěchem a potvrzením nejlepšího týmu z našeho kraje.

Dne 4. 4. 2018 se konal první ročník skokanského přeboru žáků osmých a devátých tříd v tělocvičně našeho gymnázia. Zúčastnilo se ho hned 29 soutěžících z pěti škol.

Ve dnech 11. 3. - 17. 3. jsme společně vyrazili  na lyžařský výcvikový kurz do Pece pod Sněžkou.

V pátek 23.3. se uskutečnily přebory družstev základních škol a gymnázií ve skoku vysokém.

... a celou řadu dalších otázek řešili studenti novoměstského gymnázia na lyžařském kurzu v Peci pod Sněžkou.

Ve středu 21. 2. 2018 se za slunečného a mrazivého počasí konaly školní lyžařské závody ve Vysočina aréně. Těchto závodů se zúčastnili studenti našeho gymnázia s výbornými výsledky.

Účast na republikové finále v přespolním běhu

Po úspěšně absolvovaném okresním i krajském kole postoupily skupiny chlapců i děvčat do republikového finále v přespolním běhu. Republikové finále se konalo již tradičně v Hradci Králové, a účastnilo se ho necelých 360 závodníků z celé České republiky v šedesáti družstvech. 

Úspěchy našich studentů na Středoškolském atletickém poháru

Počátek září bývá na našem gymnáziu spojován nejen se začátkem školního roku, ale také s atletickou soutěží středních škol, dříve známou pod názvem Corny pohár.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá
feed-image RSS