I mezi studenty nižšího gymnázia máme talentované sportovce

I mezi studenty nižšího gymnázia máme talentované sportovce

Julie Kabrdová a David Chroustovský jsou studenty sekundy našeho gymnázia a současně jsou oba velmi nadanými sportovci. Sport je pro ně oblíbeným koníčkem a věnují mu většinu svého volného času a už v něm dosahují skvělých výsledků.

Julie se věnuje biatlonu (stejně jako její starší bratři). Je svěřenkyní trenéra Martina Kalouse (absolvent sportovní třídy našeho gymnázia), který má pro Julii pouze slova chvály kvůli jejímu zodpovědnému přístupu a zvládání všech tréninkových a závodních výzev. To vše se odráží v jejích výsledcích. Letos se stala celkovou vítězkou českého žebříčku v kategorii W13. Během sezony obsadila dvakrát 1.místo, dvakrát byla 2. a  dvakrát 3..Kromě toho byla mistryní ve štafetě. Také se zúčastnila závodů v běhu na lyžích a stala se vítězkou tříkilometrového běhu.

David se věnuje sjezdovému lyžování, což není pro náš region tak typické, a znamená to pro něj složitější situaci s možnostmi trénování. Přesto všechno se mu daří rovnocenně soupeřit se svými vrstevníky na republikové úrovni. V republikových závodech dosáhl na 3. a 6. místo v obřím slalomu, v Českém poháru obsadil 4. místo ve slalomu. David se zúčastnil  Skiinterkritéria v Říčkách, kde byl na 4. místě ve slalomu. Nasbíral také první mezinárodní zkušenosti v závodu Pokal Loka ve Slovinsku, kde soutěžili mladí lyžaři z 30 zemí.

Je také velmi potěšující, že Julie a David si plní zodpovědně i své školní povinnosti a jsou příkladem pro ostatní. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy. Poděkování patří i jejich rodičům, kteří vytvářejí svým dětem podmínky k rozvoji jejich sportovního talentu.

Přejeme Julii i Davidovi mnoho dalších sportovních úspěchů a hlavně aby jim láska ke sportu ještě dlouho vydržela.

IKS 3143 2 1600px logoSKI 7082 1600px logo

David Chroustovský

DSC 5954 IMG 6967

Julie Kabrdová 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje