Sportem nabitý podzim

I letos se studenti našeho gymnázia zúčastnili řady sportovních meziškolních klání.

Vše odstartovali běžkyně a běžci na přespolním běhu. Třem týmům se v areálu Martina Koukala u Pilské nádrže ve Žďáře nad Sázavou podařilo postoupit do republikového finále. Tam mladší děvčata vybojovala 16. místo, starší holky si doběhly pro 3. místo a starším klukům na 2. místě unikl postup do celosvětového finále v Keni o pouhý 1 bod.

Na výborné výsledky běžců v říjnu navázal tým volejbalistů, který v konkurenci osmi středních škol z okresu poznal hořkost porážky až ve finále a odvezl si tak ze žďárské sportovní haly stříbrné medaile.

Volejbal v listopadu vystřídal florbal. Nejdříve přišli na řadu žáci a žákyně primy a sekundy. Kluci z Bystřice dovezli 5. místo, holky byly druhé. O týden později na ně navázali kluci z vyššího gymnázia, kteří se na Subterra Cupu umístili opět na stříbrné pozici. Florbalový listopad uzavřeli starší žáci a žákyně nižšího gymnázia, když se z Bystřice vrátili s diplomy za 5. a 6. místo.

Všem studentům a studentkám děkujeme za krásné výkony, výsledky a vzornou reprezentaci školy!

(autor: předmětová komise TV)