Vysočina v pohybu – týden sportu zdarma

Na Vysočině v pondělí 25. dubna začal týden sportu zdarma. V rámci akce Vysočina v pohybu si lidé mohou přijít bezplatně zasportovat na desítky míst ve svém okolí.

Akce trvá až do neděle 1. května 2022 a seznam zapojených sportovišť je k dispozici na speciálním webu vysocinavpohybu.cz.

„Společně s partnery chceme veřejnosti umožnit vyzkoušet si nové sporty, které ji nadchnou a přesvědčí k pravidelnému provozování. Týden sportu zdarma je ideální příležitostí, jak udělat něco pro své zdraví, inspirací k trávení volného času a také způsobem, jak shodit přebytečná kila,“ vyjmenovává hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Kam přijít a co zažít?
Kromě vybraných bazénů a zimních stadionů, kde se bude bruslit klasicky i na in-linech, si mohou lidé zdarma přijít zacvičit do řady posiloven, sokoloven a orloven, otevřou se některé školní tělocvičny, kurty nebo taneční školy. V nabídce jsou volné hodiny na lezecké stěně, zahrát si můžete volejbal, basketbal, beachvolejbal, badminton, florbal i fotbal. Provozovatelé sportovišť připravili i program s trenéry – aerobic, rehabilitační cvičení, jumping, cvičení pro děti, pohybové hry, zumbu, cvičení s fyzioterapeutem, kruhové tréninky, pilates, hodiny tance, ale i lukostřelbu nebo živé deskové hry pro děti.

Tiskovou zprávu o akci najdete ZDE.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje