Tradiční přespolák s netradičními výsledky

Žáci základních a středních škol se těší na chvíli, kdy si v průběhu října porovnají své síly na běžeckých tratích nejen se svými spolužáky, ale i se soupeři z jiných škol.

Nastal podzim a to je ten správný čas pro konání závodů v přespolním běhu. Již tradičně tyto soutěže pořádá Active – středisko volného času v areálu Martina Koukala na Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou.

I GYNOME vyslalo své běžce, kteří se pokusili poprat o postupová místa na tratích ve vzdálenosti 1500 m pro mladší a starší žákyně (6.-9. tř. ZŠ), 3000 m pro starší žáky (8.-9. tř. ZŠ) i dorostenky (1.-4. roč. SŠ) a nejdelší trať 5000 m čekala na dorostence (1.-4. roč. SŠ).

V okresním kole nás reprezentovali zkušení závodníci a závodnice z nejstarších kategorií, jejichž družstva postoupila z prvních příček do krajského kola. Stejně úspěšný byl i tým chlapců v kategorii starších žáků na trati 3000 m, který svými výkony překonal všechny své soupeře a zajistil si postup z prvního místa do krajského kola.

V pozadí nechtěla zůstat ani děvčata z nižšího gymnázia, která na své trati vybojovala druhé místo a mohla se těšit z postupu. Štěstí tentokrát nepřálo kategorii starších žákyň, které v součtu jednotlivých umístění skončily na nepopulární čtvrté příčce.

O týden později se někteří naši studenti postavili na start krajského kola. Sestavy závodníků musely být velmi pozměněny, protože pravidla nedovolují start atletům sportovních gymnázií, proto poskládat některá družstva za tak krátkou chvíli se zdálo být téměř nemožné.

Většinou jsou naše družstva složena ze studentů zaměřených na atletiku a zimní sporty. Bohužel ani biatlonisté nemohli do letošního závodu nastoupit v plné síle, protože většina sportovců se připravovala na nastávající sezónu na soustředění nebo je čekal důležitý závod. Díky spolupráci trenérů a pedagogů se podařilo týmy postavit. Přes velké nasazení a snahu našich závodníků se v letošním roce nepodařilo žádnému z našich družstev probojovat z krajského kola do republikového finále, ale i tak děkujeme všem zúčastněným studentům za reprezentaci školy.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje