Featured

GYNOME na FTK UP Olomouc

Studenti 3. ročníků vyššího gymnázia navštívíli odborná pracoviště Fakulty tělesné kultury UP Olomouc.

Featured

Retro lyžák prváků aneb všechno jinak!

Možná takto by se mohl označit letošní lyžařský kurz 1. ročníků, který se uskutečnil od 17.3.–23.3.2024 v Peci pod Sněžkou. A proč všechno jinak?

Druhý ročník turnaje v kinballu
Featured

Druhý ročník turnaje v kinballu

Před pololetními prázdninami se uskutečnil druhý ročník turnaje v kinballu pro šesté a sedmé ročníky novoměstských základních škol a gymnázia. 

Featured

Dobuď Everest

Žáci nižšího gymnázia soutěží ve šplhu o tyči.

Featured

Sportem nabitý podzim

I letos se studenti našeho gymnázia zúčastnili řady sportovních meziškolních klání.

Featured

V prváku na lyžáku

První ročník na gymnáziu. Mnoho očekávání a prvních dojmů. Takové pocity měli mnozí studenti nejen v září, ale také v březnu, když se sešli v neděli 12.3.2023 před budovou gymnázia, aby po naložení svých lyží, snowboardů a zavazadel řekli rychle „good bye“ svým rodičům a spolu s pěti pedagogy vyrazili na týdenní kurz směr Pec pod Sněžkou.

Featured

Jak přežít lyžák

Jak přežijeme ten lyžák? Tuhle otázku si možná kladli mnozí z žáků 2. A na začátku února, když se připravovali na lyžařský kurz na Třech Studních a z polorozkvetlých zahrad jim k tomu zpívali ptáci své jarní árie.

Featured

Turnaj novoměstských škol v Kinn-ballu

Ve čtvrtek 2. února se ve sportovní hale v Novém Městě na Moravě mohli utkat žáci šestých a sedmých ročníků v netradiční hře Kin-Ball.

Featured

Plavání

Na GYNOME se snažíme podporovat všestrannost našich žáků, proto jsme do výuky tělesné výchovy zařadili od září také plavání, a to konkrétně pro třídy nižšího gymnázia – primu a sekundu.

Featured

Středoškolský volejbal

 Studenti GYNOME svými volejbalovými výkony předvedli, že umí více než jen běhat.

Featured

Innebandy

V polovině listopadu a začátkem prosince se žáci GYNOME zúčastnili několika turnajů v innebandy. Ptáte se, co je innebandy?

Featured

Tradiční přespolák s netradičními výsledky

Žáci základních a středních škol se těší na chvíli, kdy si v průběhu října porovnají své síly na běžeckých tratích nejen se svými spolužáky, ale i se soupeři z jiných škol.

Featured

Sportovní den v novém tričku

Letošní sportovní den probíhal trochu jinak. Aby se mohlo zapojit co nejvíce žáků, rozrostla se nabídka sportovních soutěží o dalśí dva sporty - fotbal a florbal, které si zahráli chlapci v hale, zatímco děvčata soupeřila jako v minulých letech v náročnější modifikaci přehazované se dvěma míči na školním hřišti.

Featured

Deník vodáka druháka...

Po dvouleté pauze jsme konečně mohli vyrazit s druhými ročníky na vodácký kurz. A jak se nám tam dařilo a co jsme zažili, to se můžete dozvědět z našeho lodního deníku.

Featured

Pro nejlepší umístění v historii jsme vyrazili do Tater

Horský vzduch, vyšší nadmořská výška a rozmary počasí  nezabránili našim studentům v podání nejlepších výsledků na  Světovém finále v přespolním běhu na Štrbském Plese.

Featured

1. místo na juniorském maratonu

Studenti novoměstského gymnázia se zúčastnili krajského kola juniorského maratonu, které se konalo 28. 4. 2022 v Jihlavě na tartanovém stadionu. Družstvo ve větrném počasí zvítězilo a zajistilo si postup na finále, které se uskuteční 8. 5. při Pražském maratonu.

Featured

Vysočina v pohybu – týden sportu zdarma

Na Vysočině v pondělí 25. dubna začal týden sportu zdarma. V rámci akce Vysočina v pohybu si lidé mohou přijít bezplatně zasportovat na desítky míst ve svém okolí.

Featured

V březnu na „lyžák“? Proč ne.

Možná si někteří řeknete, že jezdit na lyžařský kurz v březnovém termínu není moc šťastný nápad. Ale opak je pravdou.

Featured

I mezi studenty nižšího gymnázia máme talentované sportovce

Julie Kabrdová a David Chroustovský jsou studenty sekundy našeho gymnázia a současně jsou oba velmi nadanými sportovci. Sport je pro ně oblíbeným koníčkem a věnují mu většinu svého volného času a už v něm dosahují skvělých výsledků.

Featured

Lyžařský kurz 1. ročníků

LK 5

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje