Anglický jazyk

Vyučující
Blanka Čonková | David MarshallMonika Marshallová (předseda PK) | Martin Šteidl | Michal PečínkaMarie Petrová | Tomáš Průdek | Jaroslav Vítek

Charakteristika předmětu
viz školní vzdělávací programy pro jednotlivé studijní obory

Doporučené studijní materiály
studijní materiály | četba a poslech v angličtině (knihy k zapůjčení)

Seminář
3. a 4. ročník

Pro maturanty
maturitní okruhy (ústní část maturitní zkoušky) | profilová část

 

Featured

Discovering the beauty of southern England

From Oct 1-7, our second- and third-year students (6. A, 7. A, 3. B) traded the familiar hills of Vysocina for the blustery shores of merry old England.

Featured

Stříbro v překladatelské soutěži Juvenes Translatores

Naše škola má opět důvod k oslavě. Veronika Peňázová, studentka 8. A, se umístila na skvělém druhém místě v letošním ročníku celostátní překladatelské soutěže Juvenes Translatores.

Featured

Courage is important

 V úterý 15. 2. a ve čtvrtek 17. 2. 2023 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo olympiády v anglickém jazyce pro nižší a vyšší gymnázium. Jak to dopadlo? To se můžete dozvědět, budete-li číst dále.

Featured

Jeďte do Anglie!

Snad každý, kdo se začne učit anglicky, zatouží navštívit Velkou Británii a poznat krásy této zajímavé země, proměnlivost anglického počasí, typickou architekturu, nevídanou zdvořilost a samozřejmě hovořit s rodilými mluvčími.

Featured

Veronika v celostátním kole nezklamala!

Pokud jste sledovali na našich webových stránkách reportáže týkající se Anglické olympiády, jež probíhala poprvé online, tak víte, že naše škola měla v letošním školním roce svoje „želízko v ohni“.

Featured

Seriál úspěchů soutěže v anglickém jazyce pokračuje

Ano, je tomu tak. V letošním školním roce se našemu gymnáziu v online soutěžích opravdu daří. Jedním z úspěchů je rozhodně postup do krajského kola konverzační soutěže v anglickém jazyce, které 21. 4. 2021 pořádal DDM v Jihlavě.

Featured

Další „zlato“ v Anglické konverzaci

Nedávno jsme na našem webu informovali o úspěchu studentky nižšího gymnázia Magdalény Machové v okresním kole soutěže v Anglickém jazyce.

Featured

Postup do krajského kola v konverzační soutěži v anglickém jazyce

Co určitě netušíte? Například to, že i v současném nelehkém čase žije naše gymnázium nejen distanční výukou, ale také „tradičními akcemi“.

Featured

Někdy není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!

Takhle by se dalo tentokrát hodnotit vystoupení našeho studenta Vuong Viet Trana na celostátním kole soutěže v anglickém jazyce v kategorii III.B.

Featured

Krásy jihozápadní Anglie

V úterý 23. 4. 2019 se část studentů z našeho gymnázia vypravila na poznávací zájezd po jihozápadní Anglii.

Featured

Za Shakespearem do Pardubic

V pondělí 15. 4. 2019 jsme se vypravili do krásného východočeského města Pardubice. V dopoledních hodinách nám průvodci z městského muzea zprostředkovali velmi zajímavou prohlídku historickým centrem.

Featured

Tak tohle jsem nečekal!

„Tak tohle jsem nečekal!“ – první slova, kterými Vuong Viet Tran komentoval svůj překvapivý výsledek na krajském kole Soutěže v anglickém jazyce.

Featured

Pygmalion v Pardubicích

V pátek 26. října 2018 jsme se opět vypravili do Městského divadla v Pardubicích shlédnout představení v anglickém jazyce. Tentokrát nám hostující společnost TNT Theatre Britain nabídla nastudování satirické hry Pygmalion

Featured

Poznávací zájezd do Jihozápadní Anglie

AKTUALIZACE: V současné době (od 20. 11. 2018) probíhá doplňující kolo přihlašování na zájezd. Pro účastníky přihlášené v tomto období bude připraveno nové schéma plateb. Bližší informace poskytne Martin Šteidl.

Featured

One day in London

Ve středu 26. 9. 2018 navštívily nižší ročníky našeho gymnázia představení britské divadelní společnosti s názvem One day in London.

Featured

My Sister Syria

Studenti především druhých ročníků se zúčastnili divadelního představení My Sister Syria  ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Featured

Nejlepší angličtinář v kraji studuje na našem gymnáziu

Takřka neuvěřitelný úspěch zaznamenala naše studentka Veronika Peňázová (3.A), když v krajském kole Anglické olympiády porazila všechny vítěze okresních kol a obsadila první místo.

Featured

Úspěch studentek nižšího gymnázia v olympiádě v anglickém jazyce

Studentky našeho gymnázia soutěžily ve středu 14. 2. 2018 v okresním kole olympiády v anglickém jazyce ve Žďáře nad Sázavou.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje