Featured

Fyzikální olympiáda

FO uvod

Řešitelé fyzikální olympiády z kvarty se probojovali do krajského kola a změřili si své síly s mladými fyziky našeho kraje.

Featured

Fyzikální olympiáda přinesla stříbro i postup do kraje

Okresní kolo fyzikální olympiády znamenalo pro naše studenty stoprocentní úspěch podle kritéria získat titul úspěšný řešitel.

Featured

Kvarta on-line v jaderné elektrárně

Dnešní fyzika v kvartě proběhla jinak než jsme zvyklí. Byli jsme součástí on-line exkurze v jaderné elektrárně Dukovany.

Featured

Studovat IT – dobrá volba?

V úterý 11. října jsme navštívili se studenty pracoviště firmy Compas ve Žďáru nad Sázavou, která se zabývá robotikou a automatizací výrobních linek (průmysl 4.0).

Featured

Opět otevíráme astronomický kroužek

I v tomto školním roce se otevírá Astronomický kroužek pro všechny posluchače od 10 let se zájmem rozšířit své znalosti Astronomie a Kosmonautiky bez ohledu na předchozí znalosti.

Featured

Léto plné hvězd

Během letošních prázdnin se školní dalekohled podíval na Astronomickou expedici pořádanou jednou ze sekcí České astronomické společnosti. I přes malý počet jasných nocí se expedičníci mohli pokochat krásami blízkého i vzdáleného vesmíru.

Featured

Zatmění Měsíce 16. 5. 2022 – soutěž o nejlepší fotografii

V pondělí 16. 5. 2022 vstaňte dříve! Od 4:00 bude možné na ranní obloze pozorovat stmívání levého okraje Měsíce a od 4:28 začne částečné zatmění.

Featured

Na vysokou jsme připravení

V lednu 2022 jsme dokončili roční přípravu k přijímacím zkouškám z fyziky na vysokou školu. Gratuluji všem zúčastněným studentkám a studentům k dobře odvedené práci a z celého srdce přeji úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek na vysněnou vysokou školu.

Featured

Astronomie v praxi

Zatmění Slunce je astronomický jev, který uchvacoval lidstvo od počátku historie. Ve čtvrtek 10. června 2021 nastalo částečné zatmění Slunce i nad naším územím.

Featured

Pojďte s námi pozorovat přechod Merkuru přes sluneční disk

Astronomický kroužek na Gymnáziu Vincence Makovského zve všechny zájemce na pozorování přechodu Merkuru přes sluneční disk.

Featured

Astronomický kroužek

Pokud jste někdy zatoužili dovědět se více o vesmíru, nebojte se přijít na náš astronomický kroužek.

Featured

Astronomický kroužek GYNOME

Zajímají vás základy astronomie, teorie fungování vesmíru, historie kosmonautiky a hlavně pozorování noční oblohy.

Neváhejte a navštivte náš ASTROKROUŽEK.

Featured

Po roce opět úspěch v krajském kole fyzikální olympiády

Albert Einstein by to vyjádřil jednoduše RFO = t . pc. Přeloženo do češtiny: násobíme-li talent (t) pílí (p) umocněnou časem (c) věnovaným studiu, získáváme radost (RFO) z výsledků krajského kola fyzikální olympiády.

Vítězství v krajském kole fyzikální olympiády

Albert Einstein by to vyjádřil jednoduše RFO = t · pc. Přeloženo do češtiny: násobíme-li talent (t) pílí (p) umocněnou časem (c) věnovaným studiu, získáváme radost (RFO) z výsledků krajského kola fyzikální olympiády.

Talent Vysočiny z naší školy

Každoročním oceněním nejúspěšnějších žáků a studentů našeho kraje je vyhlašování ceny Talent Vysočiny, které probíhá koncem června.

Úspěch v celostátním kole SOČ

Středoškolská odborná činnost (SOČ) je příležitostí, jak si studenti mohou vyzkoušet věděckou práci. Na letošní republikové přehlídce nejlepších prací byl velmi úspěšný i student naší školy.

Úspěšní řešitelé fyzikální olympiády

Ve středu 20. dubna proběhla v celé republice krajská kola fyzikální olympiády v kategoriích B (3. ročník SŠ), C (2. ročník SŠ) a D (1. ročník SŠ).

Vítězství v krajském kole SOČ

Ve čtvrtek 28. dubna se uskutečnilo pro naši školu úspěšné krajské kolo středoškolské odborné činnosti (SOČ).

Vítězství v okresním kole SOČ

Středoškolská odborná činnost je pro studenty příležitostí, jak své znalosti a dovednosti představit širší veřejnosti. Okresní kolo soutěže proběhlo ve Žďáře nad Sázavou v pondělí 4. dubna 2016.

Vím proč

 ... je celostátní soutěž tvorby výukových videí s fyzikální tematikou, jejímž pořadatelem je společnost ČEZ. Martin Daněk a Stanislav Juračka, žáci 6. A, se s videem Princip raketového motoru umístili v konkurenci 298 videí na krásném druhém místě.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje