YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Astronomický kroužek na Gymnáziu Vincence Makovského zve všechny zájemce na pozorování přechodu Merkuru přes sluneční disk.

Pokud jste někdy zatoužili dovědět se více o vesmíru, nebojte se přijít na náš astronomický kroužek.

V pátek 27. července 2018 se nám naskytne výjimečný pohled na tmavý Měsíc. U této příležitosti se Astronomický kroužek Gymnázia Vincence Makovského rozhodl uspořádat veřejné pozorování noční oblohy. 

Zajímají vás základy astronomie, teorie fungování vesmíru, historie kosmonautiky a hlavně pozorování noční oblohy.

Neváhejte a navštivte náš ASTROKROUŽEK.

AE 1 d19ac

Albert Einstein by to vyjádřil jednoduše RFO = t . pc. Přeloženo do češtiny: násobíme-li talent (t) pílí (p) umocněnou časem (c) věnovaným studiu, získáváme radost (RFO) z výsledků krajského kola fyzikální olympiády.

Albert Einstein by to vyjádřil jednoduše RFO = t · pc. Přeloženo do češtiny: násobíme-li talent (t) pílí (p) umocněnou časem (c) věnovaným studiu, získáváme radost (RFO) z výsledků krajského kola fyzikální olympiády.

Každoročním oceněním nejúspěšnějších žáků a studentů našeho kraje je vyhlašování ceny Talent Vysočiny, které probíhá koncem června.

Středoškolská odborná činnost (SOČ) je příležitostí, jak si studenti mohou vyzkoušet věděckou práci. Na letošní republikové přehlídce nejlepších prací byl velmi úspěšný i student naší školy.

Ve středu 20. dubna proběhla v celé republice krajská kola fyzikální olympiády v kategoriích B (3. ročník SŠ), C (2. ročník SŠ) a D (1. ročník SŠ).

Ve čtvrtek 28. dubna se uskutečnilo pro naši školu úspěšné krajské kolo středoškolské odborné činnosti (SOČ).

Středoškolská odborná činnost je pro studenty příležitostí, jak své znalosti a dovednosti představit širší veřejnosti. Okresní kolo soutěže proběhlo ve Žďáře nad Sázavou v pondělí 4. dubna 2016.

 ... je celostátní soutěž tvorby výukových videí s fyzikální tematikou, jejímž pořadatelem je společnost ČEZ. Martin Daněk a Stanislav Juračka, žáci 6. A, se s videem Princip raketového motoru umístili v konkurenci 298 videí na krásném druhém místě.

Projekt Přírodní a technické obory - výzva pro budoucnost úspěšně pokračuje i v roce 2015.

Jaderná energetika je pro někoho stále předmětem obav a tajemství. Ale už ne pro žáky naší školy.

Před Velikonocemi se uskutečnilo v Jihlavě krajské kolo Fyzikální olympiády kategorie E, ve kterém uspěli i žáci naší školy.

Studenti 4. ročníku, kteří navštěvují fyzikální seminář, zvolí seminární práci (není povinná), nebo vypracují samostatnou práci.

Témata samostatných a seminárních prací si studenti vybírají po dohodě s vyučujícím jako součást, popřípadě rozšíření některého maturitního okruhu do konce září.

Ve fyzikálních olympiádách jsme zaznamenali tato umístění:

 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá
feed-image RSS