Metodická podpora

Featured

Jak jsme se v roce 2021 podíleli na ochraně životního prostředí?

Díky našim aktivním žákům se Gymnázium Vincence Makovského může také za rok 2021 pochlubit sběrem starého elektra určeného ke zpětnému odběru a recyklaci.

Featured

Jarní úklid začíná

recyklo-logo

Vážení rodiče, milí studenti, také v letošním roce můžete u nás ve škole v učebně zeměpisu odevzdávat drobné elektrozařízení, vysloužilé baterie, catridge a tonery.

Featured

Realizace environmentální výchovy na gymnáziu II.

V loňském roce se naší škole podařilo získat dotaci z Fondu Vysočiny z grantového programu Životní prostředí 2014 na projekt Realizace environmentální výchovy na gymnáziu. O projektu jsme již informovali na začátku letošního roku.

Featured

Realizace environmentální výchovy na gymnáziu …

b01 611ba

… je název projektu, který na naší škole probíhá od loňského školního roku. Již několik let třídíme na gymnáziu baterie a drobný elektroodpad. Separace ostatních druhů odpadu však nebyla dostačující, a tak jedním z cílů projektu bylo vybavit školu sběrnými nádobami a kontejnery na papír, plasty a směsný odpad.

Featured

Recyklohraní - nově sbíráme cartridge a tonery

tonery

V rámci projektu Recyklohraní jsme pořídili sběrný box na cartridge z inkoustových tiskáren a tonerové kazety z laserových tiskáren.

Recyklohraní pokračuje!
Featured

Recyklohraní pokračuje!

Vážení rodiče, milí studenti, také v letošním roce můžete u nás ve škole odevzdávat drobné elektrozařízení a vysloužilé baterie. Odměnou pro školu budou získané body, za které můžeme pořídit školní pomůcky, sportovní potřeby, elektroniku, knihy a mnoho dalšího.

Featured

Nová studentská 3D tiskárna a počítačové sestavy

V prvním pololetí tohoto školního roku naše gymnázium významným způsobem obnovilo počítačové vybavení a pořídilo novou 3D tiskárnu pro studenty.

Featured

Přístup ke školní bezdrátové síti EDUROAM

Od 1. 9. 2019 mohou studenti gymnázia pro připojení k bezdrátové síti využívat také akademickou síť EDUROAM. Jejím spuštěním jsme se zapojili do celosvětového projektu, jehož motivací je, aby použití služeb sítě bylo tak snadné jako je používání roamingu mobilních operátorů. Uživatel má jediný účet (ve své domovské síti) a tento účet jej opravňuje k použití bezdrátové sítě kteréhokoliv člena projektu (seznam zapojených organizací naleznete zde: https://www.eduroam.cz/cs/pripojene_organizace).

Co potřebujete pro úspěšné připojení k této síti?

Doporučujeme využít aplikace "Eduroam CAT" díky které je provedení všech potřebných kroků velice snadné.
Kompletní a obrázkové návody pro jednotlivé operační systémy naleznete na stránkách: https://www.eduroam.cz/cs/uzivatel/sw/uvod

Důležité údaje, které bude aplikace vyžadovat:

Featured

Třetí nejlepší školní web v ČR mají studenti Gymnázia Vincence Makovského

doschoolweb2018

Děkuji všem, kteří se podílí na plnění obsahu školního webu, díky vám se veřejnost pravidelně dozvídá aktuální informace o dění na našem gymnáziu. Také toto odborná porota v soutěži školních webů sCOOL web 2018 ocenila a získali jsme 3. místo v kategorii středních škol.

Featured

Podpořte nás v soutěži sCOOL web

Naše gymnázium postoupilo mezi 10 finalistů v soutěži o nejlepší web v kategorii středních škol. Hlasujte do 30. 5. 2018 o cenu veřejnosti a podpořte náš nový web. Děkujeme.

Featured

Zjednodušujeme přihlašování ke školním aplikacím

Upozorňujeme žáky a jejich rodiče na nový způsob přihlašování ke školním aplikacím.

Featured

Zveme vás na konferenci Počítač ve škole 2018

Srdečně vás zveme na 15. ročník konference Počítač ve škole, která se koná od 27. 3. do 29. 3. 2018 na gymnáziu v Novém Městě na Moravě.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje