Realizace environmentální výchovy na gymnáziu …

YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

b01 611ba

… je název projektu, který na naší škole probíhá od loňského školního roku. Již několik let třídíme na gymnáziu baterie a drobný elektroodpad. Separace ostatních druhů odpadu však nebyla dostačující, a tak jedním z cílů projektu bylo vybavit školu sběrnými nádobami a kontejnery na papír, plasty a směsný odpad.

Od září 2014 máme v každé třídě, na chodbách i v dalších prostorách umístěny sběrné koše, a tak nejen studenti, ale i všichni zaměstnanci odpad třídí. Dalším záměrem bylo vytvořit na školní zahradě zázemí pro výuku environmentální výchovy v podobě příjemného ekokoutku. V návaznosti na další projekty vznikla na školní zahradě bylinková zahrádka a byl zde instalován i hmyzí hotel, což je domeček z přírodních materiálů pro motýly, brouky a blanokřídlé.

Ve spolupráci s panem Jaromírem Čejkou z CHKO Žďárské vrchy byly na stromech instalovány ptačí budky a krmítka, o které budou studenti v zimních měsících pečovat. Ekokoutek využijeme nejen v hodinách biologie, ale rovněž v jiných předmětech, kdy mohou být studenti vyučováni na čerstvém vzduchu a výuku si takto zpestřit. Řada úkolů je však ještě před námi - např. výroba popisných cedulek pro bylinkovou zahrádku nebo příprava pracovních listů, s nimiž budou studenti v rámci laboratorních cvičení v jarních měsících pracovat.

 

b02 3fe37

b03 dc8b8

 Tento projekt je spolufinancován z Fondu Vysočiny z grantového programu Životní prostředí 2014.

FOND VYSOCINY SV RGB web bf019

 

 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá