YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

V posledním předvánočním týdnu proběhne na naší škole projektová výuka s rodilou mluvčí. Studenti z řad zájemců budou mít možnost celý týden překonávat komunikační bariéry a intenzivně konverzovat  se studentkou pedagogické fakulty z Rakouska Fr. Maria Schinko.

V minulých dnech se na našem gymnáziu odehrálo konverzační klání v jazyce německém, a to okresní kolo této soutěže. Její průběh garantujeme již řadu let ve spolupráci s Active SVČ ve Žďáře. 

viden

Vídeň, 6. prosinec 2018

Hvězdné legendě Beatles na dosah byli dnes odpoledne studenti gynome, kteří si na chvíli zažili vzrušenou atmosféru očekávání příchodu Paula Mc Cartneye mezi fanoušky vyčkávajícími u vídeňského hotelu Sachr. Někde tam v tom davu stojíme 

Studentky našeho gymnázia Monika Daňková (7.A) a Hana Bojanovská (6.A) reprezentovaly naši školu v konverzačních soutěžích v jazyce německém a ruském, a to velmi úspěšně.

Naši němčináři i letos zaznamenali úspěch v okresním kole konverzační soutěže. Ta již tradičně proběhla 10. února 2017 na novoměstském gymnáziu. Zúčastnili se jí především studenti gymnázií, kde je dobrá znalost 2. cizího jazyka  samozřejmostí.

Ačkoliv jsme již vkročili do nového roku, nezapomínáme ani na zážitky z toho loňského. Jedním z finálních byla návštěva Vídně poslední školní den roku 2016.

Studentka 7.A Kristýna Brabcová se zúčastnila ve dnech 9.-11.3. mezinárodní soutěže ve znalostech německého jazyka, která se konala ve městě St. Poelten. Své znalosti si poměřila se studenty z postkomunistických zemí - Slovenska, Maďarska, Slovinska a několika českých gymnázií.

Studenti gymnázia měli možnost zúčastnit se vzdělávacího a poznávacího pobytu ve švýcarském St. Gallenu. Cílem bylo procvičit si dopoledne ve škole jazykové dovednosti v němčině a francouzštíně a odpoledne poznat více zemi, kterou většina účastníků navštívila poprvé.

V letošním ročníku konverzační soutěže v německém jazyce se naši studenti umístili v okresním kole na 1. a 3. místě.

 Motivací pro zapálené a úspěšné studenty německého jazyka je možnost zúčastnit se mezinárodní soutěže v NJ "Deutsch als Fremdsprache" v dolnorakouském hlavním městě St. Pöltenu. Letos naši školu reprezentovala A. Laštovičková ze septimy, která se umístila na skvělém 6. místě z celkového počtu 18 soutěžících. Její postřehy si můžete přečíst dále.

Přestože němčina již několik let zaujímá ve výuce čestné místo druhého cizího jazyka, stále se najdou studenti s  odvahou  a odhodláním využít  její znalost v konverzační soutěži.

10. prosince 2013. 5 hodin ráno a já zaklapuji budík. Moment, cože? 5 ráno?! Rozespale přemýšlím, kde se stala chyba... No jo, vždyť dneska jedu s gymplem do Vídně!

Každoročně se na našem gymnáziu odehrává okresní  klání v jazyce německém. Studenti 1.–3. ročníku středních škol soutěží o postup do krajského kola a sbírají zkušenosti na bitevním konverzačním poli.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá
feed-image RSS