YOUR SLOGAN HERE

facebookinstagramyoutube

DE | EN | FR | RU

Bobřík informatiky je mezinárodní soutěž v informatických znalostech a dovednostech. I letos se jí zúčastnili žáci naší školy.

Maturitní zkouška se skládá z ústní zkoušky a maturitní práce. Čas na přípravu ústní zkoušky je 20 minut, doba zkoušení 15 minut. Čas na přípravu obhajoby maturitní práce je 15 minut, vlastní obhajoba trvá také 15 minut, z toho 10 minut prezentace studenta a 5 minut diskuze.

V pátek 18. září proběhlo v Brně na Fakultě ekonomicko-správní MU celostátní finále soutěže Prezentiáda, kterého se zúčastnil i tým naší školy.

Z finále soutěže Office Arena jsme si odnesli bronzovou medaili. Zasloužila se o ni Veronika Borková, studentka 6. A.

Základy 3D modelování v programu SketchUp jsou pro studenty výbornou průpravou na případnou budoucí profesní dráhu architekta. Prohlédněte si 3D modely domů a interiérů, které naši studenti v době koronavirové vytvořili.

Škola je sice zavřená, ale naši studenti doma pilně pracují. Pojďte si zpestřit koronavirové období malou přehlídkou krátkých animovaných filmů.

I během distanční výuky probíhají některé soutěže. Jen se jejich forma většinou výrazně změnila.

Vynikající dovednosti z oblasti kancelářských aplikací prokázali studenti novoměstského gymnázia. V krajském kole soutěže Office Arena obsadili první místo v kategorii základních i středních škol.

Kompletní sadu medailí v kreativní soutěži Kraje Vysočina zaměřené na kyberbezpečnost a problematiku závislostí na digitálních technologiích získali studenti novoměstského gymnázia. Celkem jsme ve třech hlavních kategoriích získali 5 medailí a byli tak nejúspěšnější školou Kraje Vysočina.

bobrik cz

Nejde jen o bobříka skautského, ale o soutěž Bobřík informatiky, kterého se naši žáci zúčastnili i letos.

Chceš, aby tvá videa byla poutavá a diváci od nich neodcházeli znudění po několik minutách? Chceš si vytvořit a sám vytisknout 3D modely na školní 3D tiskárně?

Studijní materiály do informatiky mají žáci k dispozici na školním e-learningovém systému Moodle. K doplnění a rozšíření znalostí je možné použít níže uvedenou literaturu.

 

Pro předmět informatika na nižším gymnáziu je možné využít následující studijní literaturu:

Vaníček, Řezníček: Informatika pro základní školy 1 (Computer Press)

Vaníček: Informatika pro základní školy a víceletá gymnázia 2 (Computer Press)

Vaníček, Mikeš: Informatika pro základní školy a víceletá gymnázia 3 (Computer Press) 

 

Pro předmět informatika na vyšším gymnáziu je možné využít následující studijní literaturu:

Roubal: Informatika a výpočetní technika pro střední školy – Praktická učebnice (Computer Press)

Roubal: Informatika a výpočetní technika pro střední školy – Teoretická učebnice (Computer Press)

 

K prohloubení znalostí z oblasti ICT je možné využít následující periodika:

Jak na počítač (Computer Press)

Extra PC (Extra Publishing)

Computer (Computer Press)

PC World (IDG Czech)

CHIP (Burda Communications)

Chceš, aby tvá videa byla poutavá a diváci od nich neodcházeli znudění po několik minutách? Pak se přihlas do kroužku Digitální video na jedničku a nauč se vytvářet perfektní a atraktivní videa!

Během 2. pololetí žáci kvarty a studenti oboru s rozšířenou výukou informatiky vytvářeli mobilní aplikace pro zařízení s operačním systémem Android. Jednu z nich, mobilního průvodce naším gymnáziem, si můžete nainstalovat a vyzkoušet.

Tradičně na konci června proběhla přehlídka ročníkových prací studentů oboru s rozšířenou výukou informatiky. Jaká témata si letos studenti vybrali?

Středoškolská odborná činnost je pro studenty možností, jak představit svou práci vytvořenou nad rámec výuky.

Studenti s rozšířenou výukou informatiky se ve 2. ročníku věnují konstrukcí a programování robotů Lego Mindstorms. Jejich zatím poslední prací bylo sestavení výstražného zvukového a světelného zařízení a závor pro železniční přejezd.

Soutěž v programování vyhlašuje každoročně MŠMT pro střední školy v kategoriích vyšší programovací jazyky, tvorba webu, programování mikrořadičů.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
se sportovními třídami
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail:
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá
feed-image RSS