Featured

11. místo z celostátního kola soutěže Eurorebus

Také v letošním roce se některé třídy naší školy zapojily do soutěže Eurorebus. Po několika elektronických kolech byli nakonec do krajského kola pozváni zástupci ze tříd 1. B, 2. A, 2. B, 6. A a 3. B.

Featured

Primán Jiří Jílek zvítězil v krajském kole zeměpisné olympiády

Ačkoli se zeměpisné olympiády zúčastnil poprvé, vyhrál, co se dalo – školní, okresní i krajské kolo! Stal se tak nejúspěšnějším řešitelem v kategorii A v tomto školním roce.

Featured

Vítězství v okresním kole zeměpisné olympiády

Koncem února proběhlo ve Žďáru nad Sázavou okresní kolo zeměpisné olympiády. Navázali jsme na loňské úspěchy a podařila se nám obhájit zlatá medaile.

Featured

Nejzajímavější turistické cíle Vysočiny představily studentky GYNOME

V krajské soutěži „Objevte skryté poklady Vysočiny: Průvodce neobvyklými místy kraje“ jednoznačně zvítězily studentky GYNOME Barbora Malečková a Adéla Burešová.

Featured

Rok 2023 na školní meteostanici

Jaké počasí nám přinesl uplynulý rok? Lišil se od těch předcházejících? Kdy bylo nejtepleji a nejchladněji? Podrobné srovnání s předcházejícími roky najdete v tomto článku.

Featured

Dny geografie na Přírodovědecké fakultě UK

Dny geografie je název pro popularizačně vzdělávací akce, jejichž cílem je poukázat na význam geografie v moderní společnosti.

Featured

Objevte krásu památných stromů v okrese Žďár nad Sázavou

Ve čtvrtém ročníku GYNOME jsme dostaly prostřednictvím pana Mgr. Miloše Bukáčka příležitost spolupracovat s Krajem Vysočina na projektu v oblasti Geografických informačních systémů.

Featured

Eurorebus: Bronzová medaile a vysoká škola v kapse

Po tříleté covidové pauze proběhlo první dubnovou sobotu klasickou prezenční formou krajské kolo soutěže Eurorebus. Tým studentů 7. A (Eliáš Hradil, Kryštof Tomáš a Lukáš Štempel) získal bronzovou medaili a postoupil do celostátního kola soutěže.

Featured

Zlato z okresního kola zeměpisné olympiády

Koncem února proběhlo ve Žďáru nad Sázavou okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši soutěžící navázali na předcovidové období, získali jednu zlatou a dvě stříbrné medaile.

Featured

Rok 2022 na školní meteostanici

Jaké počasí nám přinesl uplynulý rok? Lišil se od těch předcházejících? Kdy bylo nejtepleji a nejchladněji? Podrobné srovnání s předcházejícími roky najdete v tomto článku.

Featured

Pivnice, pseudokrasová jeskyně a loupeživý rytíř. Už víte, kde jsme byli?

Žáci 2. ročníků vyššího gymnázia absolvovali v polovině května 2022 tradiční terénní zeměpisnou expedici. Kterou oblast navštívili a co letos zažili zjistíte v následující fotoreportáži.

Featured

Za skvělé umístění v soutěži Poznej Vysočinu výlet do Prahy

V pátek 25. března 2022 proběhl další ročník soutěže Poznej Vysočinu pro žáky druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií.

Featured

Stříbro z okresního kola zeměpisné olympiády

Nejlepší geograf naší školy získal v okresním kole zeměpisné olympiády stříbrnou medaili.

Featured

Počasí na mapách a GIS portálech (webinář pro veřejnost) – ONLINE

bourky2

Počasí je od nepaměti nejsledovanějším přírodním jevem. Ponořte se do světa oblačnosti, srážek, front a meteorologie a získejte přehled o mapových portálech a mobilních aplikacích o počasí.

Featured

Za poklady Česka s ČT edu

Letní prázdniny jsou tu. Vydejte se na výpravu za poklady Česka. Poznejte ty nejkrásnější přírodní a kulturní lokality, ale i místa zapomenutá a méně známá.

Featured

Příběhy ukryté v mapách skrývaly zlato pro naše gymnázium

V pondělí 3. 5. 2021 Kraj Vysočina vyhlásil výsledky soutěže Příběhy ukryté v mapách a studentky novoměstského gymnázia potěšil třemi umístěními v první desítce.

Featured

Cumulonimbus – oblak známý i neznámý

Vítaným zpestřením distanční výuky zeměpisu byla přednáška profesionálního meteorologa RNDr. Petra Zacharova, který studenty prvních ročníků vyššího gymnázia seznámil se stále ještě tajemnými bouřkovými oblaky.

Featured

Bronz v krajském kole zeměpisné olympiády

V polovině března se uskutečnilo online formou krajské kolo 23. ročníku zeměpisné olympiády, ze kterého si opět odnášíme medaili.

Featured

Dvě medaile z okresního kola zeměpisné olympiády

Nejlepší geografové naší školy získali v okresním kole zeměpisné olympiády jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

Featured

Rok 2020 na školní meteostanici

Jaké počasí nám přinesl uplynulý rok? Lišil se od těch předcházejících? Kdy bylo nejtepleji a nejchladněji? Podívejte se na data ze školní meteostanice, která měří od roku 2016.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje