Featured

Literární exkurze 2. ročníků

V pátek 6. října 2023 se studenti 2. ročníků zúčastnili literární exkurze. Kroky žáků nejprve směřovaly do Petrkova, rodiště básníka a malíře Bohuslava Reynka, a poté na 33. ročník Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Featured

Za Matildou do Brna

V neděli 1. října se studenti nižšího gymnázia vydali za kulturou, přesněji řečeno navštívili  populární muzikál Matilda v Městském divadle v Brně.

Featured

Pardubice, Ležáky – to je něco pro žáky!

V úterý 28. února vyrazily třídy vyššího gymnázia na literárně-dějepisnou exkurzi do Pardubic a nedalekých Ležáků.

Featured

Kdo si počká, ten se dočká

 Na Moliérova Lakomce v pražském Kalichu jsme se opravdu těšili, ovšem museli jsme si počkat. Poprvé bylo představení odvoláno kvůli nemoci herců, podruhé došlo k poruše autobusu, ale nakonec se zadařilo.

Featured

Začali jsme v Litomyšli

Třídy druhých ročníků odstartovaly začátek školního roku exkurzí do nedaleké Litomyšle.

Featured

Nuda v Brně? Ani náhodou!

Lakomství je odpudivá lidská vlastnost. Jedno korejské přísloví dokonce říká, že lakomec nedá zadarmo ani rýmu. A že tomu tak opravdu je, názorně ukazuje jedna z nejslavnějších Moliérových komedií.

Featured

Litomyšl výletní

V úterý 22.6. navštívili studenti prvního ročníku malebné městečko Litomyšl. Program byl poměrně bohatý. Hned po příjezdu jsme se na Smetanově náměstí setkali s našimi průvodci, kteří nás seznámili  s historií města, architektonickými skvosty, významnými osobnostmi i se současným kulturním děním.

Čtenářská gramotnost

I v letošním školním roce jsem se rozhodli pokračovat v projektu Čtenářská gramotnost, který se uskutečňuje každý měsíc na Základní škole ve Sněžném. Nejen že nás tento projekt obohacuje z hlediska zajímavých metodických přístupů, sdílení zkušeností,  ale především máme i letos možnost zakoupit do školní knihovny  zajímavé tituly za více než 7000 Kč a poskytnout tak našim studentům skvělou četbu, která „frčí“.

Featured

Síťování čtenářské gramotnosti

Od letošního školního roku se Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami zapojilo do projektu Síťování čtenářské gramotnosti.

Featured

4. A na exkurzi ve Žďáru nad Sázavou

Ve středu 11. září jela naše třída 4. A na exkurzi do Žďáru nad Sázavou. Cílem bylo navštívit místní knihovnu, Muzeum nové generace a Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Featured

Saturnin

Ve čtvrtek 30. 5. 2019 jsme se vypravili do brněnského Národního divadla na přestavení Saturnin.

Featured

Úspěch v olympiádě z českého jazyka

V pondělí 28.1. 2019 proběhlo okresní kolo olympiády z českého jazyka ve Žďáru nad Sázavou. Naše gymnázium vysílalo z vyššího stupně Hanu Peňázovou (6.A) a Veroniku Borkovou (5.A), nižší gymnázium reprezentovala Barbora Brázdilová (4.A).

Featured

Králova řeč v Národním divadle Brno

kralova rec

Ve středu 3.10. 2018 se studenti tercie, kvinty a 1. ročníku vypravili do brněnského Národního divadla na známé představení režiséra Martina Stropnického Králova řeč.

Featured

Babí léto v Praze

praha 2018 01Opravdu ukázkové počasí přálo studentům 4. ročníku, kteří strávili 3 zářijové dny objevováním Prahy tradiční i netradiční. Už jen atmosféra Kampy, kde jsme se ubytovali, i její strategická poloha byly dobrým předpokladem pro úspěch akce.

Pozvání na Noc literatury 2018 v Novém Městě na Moravě

noc literatury

Příznivci literatury z řad kantorstva i studentstva, zvu vás na společnou procházku krajinami literárními a s nimi netradičně spojenými novoměstskými prostory.

Featured

Postup do celostátního kola Olympiády v českém jazyce

Ve středu 4. dubna 2018 se ve Žďáru nad Sázavou konalo krajské kolo Olympiády v českém jazyce.

Featured

Předsudky nechte v šatně

Předsudky nechte v šatně je název zážitkové výstavy, kterou pro instalaci v prostorách gymnázia zapůjčila nezisková organizace Portimo, o.p.s.

Featured

Ach, ta naše mládež :-)

Rádi zveřejňujeme informaci o dalším úspěšném umístění našeho studenta, tentokrát na poli spisovatelském:

Úspěšní řešitelé v okresním kole olympiády z českého jazyka

Olympiáda z českého jazyka je soutěží ve dvou disciplínách. V té první je nutný kreativní přístup k řešení rébusů týkajících se tvarů a významů slov, druhá je výzvou k vytvoření co nejoriginálnějšího a stylisticky dokonalého textu na zadané téma.  

Divadelní představení nastavilo zrcadlo současné politice

Výběr studentů vyššího gymnázia zhlédl divadelní hru jednoho z nejhranějších britských dramatiků současnosti, kterým je David Hare. Pražské Divadlo na Vinohradech připravilo jeho společenskou komedii Nevzdávej to!, která nás zavádí do prostředí vysoké politiky.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje