Poklad objevený v Horácké galerii

Do Horácké galerie jsme se tentokrát vydali za netradičním účelem. Navštívili jsme totiž místní knihovnu, která pro zájemce o zejména humanitní předměty ukrývá opravdový poklad – tisíce odborných publikací z oblasti umění, filozofie, psychologie a dalších oborů.

Kromě knih si zde můžete prohlédnout i katalogy výstav z různých galerií v Česku a pročíst si některé časopisy, které knihovna odebírá. Výpujčky jsou pouze prezenční, ale čas strávený studiem v knihovně jistě patří k dobrým investicím.

Milým překvapením pro nás nebyl jen obsah knihovny, ale také její vedoucí knihovnice p. Jana Válková, která nám poskytla informace o systému knihovny a  třídění knih, ale také o aktivitách v podobě literárních čtení, které knihovna zamýšlí uskutečnit. Na jaře bychom se tedy mohli těšit na obraz 2. sv. války v umění. Také nás pozvala na prosincovou vernisáž výstavy Daniela Reynka, který se svým otcem a bratrem patřili k nezapomenutelným umělcům žijícím na Havlíčkobrodsku, ale svým dílem přesahující rámec Evropy.

Věřím, že pro mnohé studenty i učitele se tato knihovna stane dalším zdrojem zajímavých a kvalitních informací.

 

 

 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje