Featured

Primán Jiří Jílek zvítězil v krajském kole zeměpisné olympiády

Ačkoli se zeměpisné olympiády zúčastnil poprvé, vyhrál, co se dalo – školní, okresní i krajské kolo! Stal se tak nejúspěšnějším řešitelem v kategorii A v tomto školním roce.

Featured

Vítězství v okresním kole zeměpisné olympiády

Koncem února proběhlo ve Žďáru nad Sázavou okresní kolo zeměpisné olympiády. Navázali jsme na loňské úspěchy a podařila se nám obhájit zlatá medaile.

Featured

Nejzajímavější turistické cíle Vysočiny představily studentky GYNOME

V krajské soutěži „Objevte skryté poklady Vysočiny: Průvodce neobvyklými místy kraje“ jednoznačně zvítězily studentky GYNOME Barbora Malečková a Adéla Burešová.

Featured

Rok 2023 na školní meteostanici

Jaké počasí nám přinesl uplynulý rok? Lišil se od těch předcházejících? Kdy bylo nejtepleji a nejchladněji? Podrobné srovnání s předcházejícími roky najdete v tomto článku.

Featured

Dny geografie na Přírodovědecké fakultě UK

Dny geografie je název pro popularizačně vzdělávací akce, jejichž cílem je poukázat na význam geografie v moderní společnosti.

Featured

Objevte krásu památných stromů v okrese Žďár nad Sázavou

Ve čtvrtém ročníku GYNOME jsme dostaly prostřednictvím pana Mgr. Miloše Bukáčka příležitost spolupracovat s Krajem Vysočina na projektu v oblasti Geografických informačních systémů.

Featured

Eurorebus: Bronzová medaile a vysoká škola v kapse

Po tříleté covidové pauze proběhlo první dubnovou sobotu klasickou prezenční formou krajské kolo soutěže Eurorebus. Tým studentů 7. A (Eliáš Hradil, Kryštof Tomáš a Lukáš Štempel) získal bronzovou medaili a postoupil do celostátního kola soutěže.

Featured

Zlato z okresního kola zeměpisné olympiády

Koncem února proběhlo ve Žďáru nad Sázavou okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši soutěžící navázali na předcovidové období, získali jednu zlatou a dvě stříbrné medaile.

Featured

Rok 2022 na školní meteostanici

Jaké počasí nám přinesl uplynulý rok? Lišil se od těch předcházejících? Kdy bylo nejtepleji a nejchladněji? Podrobné srovnání s předcházejícími roky najdete v tomto článku.

Featured

Pivnice, pseudokrasová jeskyně a loupeživý rytíř. Už víte, kde jsme byli?

Žáci 2. ročníků vyššího gymnázia absolvovali v polovině května 2022 tradiční terénní zeměpisnou expedici. Kterou oblast navštívili a co letos zažili zjistíte v následující fotoreportáži.

Featured

Za skvělé umístění v soutěži Poznej Vysočinu výlet do Prahy

V pátek 25. března 2022 proběhl další ročník soutěže Poznej Vysočinu pro žáky druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií.

Featured

Stříbro z okresního kola zeměpisné olympiády

Nejlepší geograf naší školy získal v okresním kole zeměpisné olympiády stříbrnou medaili.

Featured

Počasí na mapách a GIS portálech (webinář pro veřejnost) – ONLINE

bourky2

Počasí je od nepaměti nejsledovanějším přírodním jevem. Ponořte se do světa oblačnosti, srážek, front a meteorologie a získejte přehled o mapových portálech a mobilních aplikacích o počasí.

Featured

Za poklady Česka s ČT edu

Letní prázdniny jsou tu. Vydejte se na výpravu za poklady Česka. Poznejte ty nejkrásnější přírodní a kulturní lokality, ale i místa zapomenutá a méně známá.

Featured

Příběhy ukryté v mapách skrývaly zlato pro naše gymnázium

V pondělí 3. 5. 2021 Kraj Vysočina vyhlásil výsledky soutěže Příběhy ukryté v mapách a studentky novoměstského gymnázia potěšil třemi umístěními v první desítce.

Featured

Cumulonimbus – oblak známý i neznámý

Vítaným zpestřením distanční výuky zeměpisu byla přednáška profesionálního meteorologa RNDr. Petra Zacharova, který studenty prvních ročníků vyššího gymnázia seznámil se stále ještě tajemnými bouřkovými oblaky.

Featured

Bronz v krajském kole zeměpisné olympiády

V polovině března se uskutečnilo online formou krajské kolo 23. ročníku zeměpisné olympiády, ze kterého si opět odnášíme medaili.

Featured

Dvě medaile z okresního kola zeměpisné olympiády

Nejlepší geografové naší školy získali v okresním kole zeměpisné olympiády jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

Featured

Rok 2020 na školní meteostanici

Jaké počasí nám přinesl uplynulý rok? Lišil se od těch předcházejících? Kdy bylo nejtepleji a nejchladněji? Podívejte se na data ze školní meteostanice, která měří od roku 2016.

Featured

Výsledky Minisčítání 2020

miniscitani 20202

V kolik hodin chodíš spát? Co jíte při štědrovečerní večeři? Jaký je tvůj vzor? Nejen na tyto otázky odpovídali žáci v rámci projektu Minisčítání 2020 realizovaného Českým statistickým úřadem.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje