Featured

Splněný limit na ME dorostu

Adam Červinka na sobotní extralize splnil v běhu na 3000 m časem 8:29,19 ostrý limit pro účast na ME dorostu, které se bude konat v Bánské Bystrici o letních prázdninách.

Featured

2. místo na MČR v běhu do vrchu

4. 5. 2024 se uskutečnilo MČR v běhu do vrchu. Na trati Janské Lázně – Černá Hora nás v kategorii juniorů reprezentoval Daniel Dočkal.

Další medailové umístění z Českého poháru v běhu na lyžích pro Lucii Crhákovou

Crháková HM

Lucii Crhákové se závody na Horních Mísečkách povedly a odváží si z nich další cenné kovy do sbírky.

 štafeta biatlonistů na MS v Estonsku

Bronzová smíšená štafeta biatlonistů na MS v Estonsku

Vladimír Kocmánek a David Eliáš. Biatlonisté z GYNOME ve smíšené štafetě na úvod Mistrovství světa v estonském Otepää spolu s Ilonou Plecháčovou a Hedou Mikulášovou získali skvělý bronz!

Pod vedením zkušeného trenéra Jana Buriana, který nyní působí na pozici reprezentačního juniorského trenéra, navázali na úspěšnou štafetu z loňského mistrovství světa. To získala trojice Daniel Malušek, Jonáš Kabrda - oba GYNOME, a Ferdinant Jansa zlatou medaili v trojčlenných štafetách. 

Adam Červinka 2x zlato na MČR

Adamovi Červinkovi se daří. Na MČR v hale získal dvě zlaté v kategorii dorostu.

Třetí místo a nominace na FESA games v Itálii!
Featured

Třetí místo a nominace na FESA games v Itálii!

Crháková 3.místo

Lucie Crháková o víkendu na MČR vybojovala v intervalovém závodě 3. místo a tím se nominovala na závody FESA v Italském Schilpariu.

Featured

Český rekord v Bostonu

Adam Červinka v Bostonu překonal Český dorostenecký rekord v běhu na 3000 m časem 8:25. Ještě před tím si v úterý v Ostravě vytvořil osobní rekord na 1500 m - 3:51.

Featured

Dvě absolutní vítězství na Přeboru SG Ostrava

Studenti atletiky našeho gymnázia se zúčastnili prestižního Přeboru sportovních gymnázií v hale. Byly to první závody v hale a nevedli si vůbec špatně.

Featured

Tři vyhlášení v atletické anketě kraje

V pátek 8. 12. 2023 se na radnici v Jihlavě uskutečnilo vyhlášení atletů a atletek za rok 2023. V běžeckém poháru mládeže v kategorii staršího žactva zvítězil Petr Hubáček.

Featured

4. místo na MČR v přespolním běhu

Dne 25. 11. 2023 se konalo v Dříteči na golfovém areálu MČR v přespolním běhu. V kategorii juniorů se na start postavili Adam Červinka, Daniel Dočkal a Adam Jirků.

Featured

2x stříbro, 1x bronz a další atletické úspěchy

Po minulé neděli 11. 6. 2023, kde se dařilo Matoušovi Němcovi na Mezistátním utkání dorostu ve slovinském Ptuji (nejlepší z našich kladivářů na 6. místě) a Adamovi Červinkovi na druhém místě na 3 km, se tento víkend v Praze konalo Mistrovství ČR dorostu a juniorů – Gigant v Praze.

Featured

Další atletický reprezentant ČR

Matouš Němec kladivoMatouš Němec bude reprezentovat Českou republiku na vrhačském mezistátním utkání (ČR - Hu - Po), které se uskuteční 3. 6. 2023 v Plzni. Bude házet kladivem 5 kg v kategorii dorostu.

Featured

Na Světovém poháru horských kol jela i závodnice z GYNOME

kola1

Nové Město na Moravě žilo o víkendu 12.–14. května 2023 největší cyklistickou akcí tohoto roku v ČR. Ve Vysočina aréně se konal první závod ze série Světového poháru hned ve třech disciplínách.

Featured

3. místo na finále Juniorského maratonu v Praze

Naše gymnázium se po vítězství v semifinálovém kole v Jihlavě probojovalo do finále, které se konalo 7.5. 2023 v Praze. Od semifinále se sestava změnila ve dvou jménech. Posílena byla o dva reprezentanty v atletice Adama Červinku a Dana Dočkala, kteří v době semifinálového kola byli na soustředění v Itálii.

Featured

Biatlonisté ukončili sezonu povedeným Mistrovstvím ČR

Jarní teploty provázely závěrečné klání ve Vysočina aréně. Posledním závodním víkendem ukončili naši biatlonisté sezónu. Ve smíšených štafetách dvojic, sprintu a závodu s hromadným startem vybojovali několik titulů Mistrů České republiky a další cenná umístění.

Featured

Brambora na MČR

Ve dnech 25.–26. 2. 2023 se konalo MČR v hale juniorů a dorostenců. Nejlepšího umístění se dočkal Adam Červinka na 3 km, kde v novém osobním rekordu 8:52 obsadil pěkné čtvrté místo.

Featured

Povedený první ČP v Jablonci

Ve dnech 28.–29. 12. 2022 se v Jablonci nad Nisou uskutečnil první ČP v běhu na lyžích. Zároveň šlo i o nominaci na EYOF - Evropský olympijský festival mládeže. 

Featured

Výborné výsledky na MČR v krosu

Po soustředění ve Svratce, se část starších vydala 26. 11. 2022 na MČR dospělých a juniorů v krosu do Rumburku. Výbornou formu zpečetil Daniel Dočkal. Posledním rokem dorostenec se postavil na trati 4 km do kategorie muži - mílaři.

Featured

Bronz z Běchovic

Nejprve se v sobotu 24.9.2022 se uskutečnily tradiční víceboje v Moravské Třebové. V kategorii dorostu startoval v devítiboji vrhač Matouš Němec a v sedmiboji Denisa Dvořáčková.

Featured

Titul na MČR v atletice

Ve dnech 17. 9.–18. 9. 2022 se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo MČR žactva na dráze. Suverénní výkon podal Adam Červinka, který stylem start cíl nedal nikomu šanci a s náskokem si doběhl pro titul na trati 1500 m.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje