Úřední deska

Úspěšní studenti gymnázia navštívili 10. března radnici

Dvacet studentů novoměstského gymnázia, kteří se mohou pochlubit mimořádnými úspěchy na celostátní i mezinárodní úrovni, představil starostovi Michalu Šmardovi ředitel školy Mgr. Jiří Maděra.

Byl mezi nimi například atlet Karel Kulíšek, nebo biatlonisté Jan Burian, Martin Klouda a Anna Tkadlecová.

Starostovi města se představili také vítězové nejrůznějších vědomostních soutěží. Simona Nevrklová, vítězka mezinárodní překladatelské soutěže Juvenes translatores, Jaromír Chroustovský, který získal 3. místo v celostátním kole soutěže Young Demosthenes a spolu s Annou Laštovičkovou postoupil do celostátního kola soutěže Evropský parlament mládeže 2015. Nechyběla Lenka Chrástová, která překvapila článkem v angličtině v časopisu R+R. „Získala 1. místo v celorepublikové soutěži tohoto anglického časopisu.

Setkání se dále účastnili úspěšní informatici Martin Daněk a Tomáš Pleva jako členové studentského trenérského centra Microsoftu. A mnoho dalších, jejichž úspěchy si můžete prohlédnout zde.

Studenti měli možnost se starosty Michala Šmardy a místostarosty Stanislava Marka na cokoliv zeptat. Hovořilo se o vznikajícím bazénu, zásobníku sněhu, který by měl být vybudován ještě letos u Vysočina Arény nebo o tom, jak těžké či snadné je se na jednotlivé soutěže a závody připravit.

Někteří studenti také prozradili, čemu se chtějí po ukončení studia věnovat.

Nešlo jen o sport, ale také o přírodní a humanitní vědy, stejně jako o informační technologie.

Ředitel gymnázia na závěr konstatoval „Díky zapojení do evropských projektů jsme se významně posunuli ve vybavení školy, spolupracujeme se školami ve Francii, Belgii i Polsku. Srovnali jsme krok s okolními školami a v některých případech jsme na tom lépe.“ Setkání zakončil starosta města Michal Šmarda slovy „Rád se setkávám s chytrými lidmi, člověk se od nich vždy něco naučí a nikdy neslyší, proč to nejde, kdo za neúspěch může a další výmluvy.“

Zleva: Simona Nevrklová, Hana Homolková, Marie Křivová, Lenka Chrástová, Tereza Neumannová, Veronika Macková, Tomáš Pleva, Michal Šmarda – starosta města, Vojtěch Kužel, Stanislav Marek – místostarosta města, Alena Lukášová – vedoucí odboru školství, Jaromír Chroustovský, Anna Tkadlecová, Eliška Teplá, Michaela Sádovská, Martin Daněk, Viktor Polášek, Jan Burian, Karel Kulíšek, Michal Starý, Martin Klouda, Martina Vališová, Anna Laštovičková.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje