Beseda Východní Asie a Hong Kong – pozvánka

Srdečně zveme studenty gymnázia i širokou veřejnost na cestopisnou besedu naší absolventky Anety Černé na téma Východní Asie a Hong Kong.

Beseda se uskuteční na našem gymnáziu v pátek 4. 10. 2019 od 17.00. Budeme si povídat o tradicích, lidech a zážitcích z Hong Kongu, Japonska, Macaa, Koreji a Thajska.

asie

Aneta Černá zve všechny příznivce cestování na své cestopisné vyprávění především z Hong Kongu, s cílem představit tamní tradice, jako například lunární nový rok, kdy si lidé dávají červené obálky s penězi a v ulicích se tančí dračí tance, Well-wishing festival, kdy místní hází plastové mandarinky s přáníčky na strom, nebo Cheung Chau Bun festival, kde lidé soutěží v lezení na horu z knedlíků. Představí pozvání na oslavu ve vesnici v Nových Teritoriích, kde svou anarchií vládne Pang klan.
Popíše život mnichů, základy buddhismu a to, proč místní lidé nakupují chobotnice a mušle ve velkém, jen proto, aby je naházeli zase zpátky do vody. Zmíní se také o nesnadné politické situaci a problémech s vládou pevninské Číny, bývalé krizi identity místních a ekonomickému vzestupu.

Dále promluví o Japonsku: největších městech, šintoismu, o tsukumogami (duchové, kteří obývají potřeby pro domácnost), chrámech, úžasných místních lidech a posedlostí plastovým jídlem. Zmíní také pár zajímavostí z Thajska, země, kde má každý dům i svůj domeček pro duchy obklopený litry jahodové fanty, zemi, kde ve čtyřiceti stupňovém horku viděla krále, navštívila chrám obývaný mnichy s největším ležícím Buddhou na světě, projížděla tuk-tukem nočním Bangkokem, a vyplašila koupajícího se krokodýla.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje