Bronz z Běchovic

Nejprve se v sobotu 24.9.2022 se uskutečnily tradiční víceboje v Moravské Třebové. V kategorii dorostu startoval v devítiboji vrhač Matouš Němec a v sedmiboji Denisa Dvořáčková.

Denisa Dvořáčková překvapila svou premiérou na 60m/př. a hned stlačila čas na 9,90 s. Vylepšila si osobní rekord ve skoku dalekém – 484 cm a standardně vystoupala ve výšce na 155 cm. Brala bronz za 3888 b. a užila si předávání cen s účastnicí MS a ME Nikoletou Jíchovou a talismanem Jummym.

Ještě větší ovace měl však Matouš Němec, který se pral o první místo a to se mu povedlo – v závěrečném kilometru překlopil vše na svou stranu. Osobní rekord v oštěpu 48,89, osobní rekord v dálce 508 cm, standard v disku 45 m a překvapivě 15 0cm ve výšce znamenalo vítězství a 4324 b.

V neděli se další tříčlenná skupinka vypravila na MČR v silničním běhu Běchovice. Ač ještě dorostenec, zkusil Dan Dočkal premiérově 10 km a hned z toho bylo třetí místo mezi juniory. V závěrečném souboji pět juniorů o bronz nedal nikomu šanci a užil si stupně vítězů.

Adam Jirků se s profilem trati trošku potrápil a doběhl na 13. místě. Karolína Šípková doběhla přesně na hraně top desítky desátá v kategorii juniorek. Gratulace patří i trenérovi Petru Hubáčkovi st., který s obětavostí sobě vlastní nastoupil na autobus, aby podpořil naše běžce v kopci zvaném Hrdlořezák. Policejní uzávěry závodu však autobus odklonily. Byl nucen vystoupit daleko od vytouženého cíle a sám musel několik takových hrdlořezných kopců vystoupat, aby se shledal s oslavující trojicí. Všem gratulujeme… Je zřejmé, že atletika dodá fyzičku pro každou příležitost!

V sobotu na MU žactva ve Znojmě Adam Červinka skončil na pátém místě na kilometru v osobním rekordu 2:35 a třetí místo bral Oliver Harvey na 1500m/př. za 4:35. Gratulujeme.

Většinu našich úspěšných závodníků  můžete vidět na přespolním běhu na koupališti 9.10.2022.