4. místo z Juniorského maratonu

Dne 8. 5. 2022 se konalo republikové finále Juniorského maratonu v Praze. Naše desetičlenné družstvo: Daniel Dočkal, Lukáš Chrást, Karolína Šípková, Adam Jirků, Katka Bušková, Jakub Doležal, Adéla Horákovská, Jonáš Kabrda, Marek Ambrož, David Eliáš běželo velice dobře.

Po prvním úseku jsme vedli s mírným náskokem, na druhém úseku jsme předávali druzí, abychom na třetím úseku opět vedli. Ještě po šestém úseku jsme drželi druhé místo s náskokem  na třetí umístění. Před posledním úsekem jsme ještě živili naději na bednu, ale vynikající běžec Příbrami se tři kilometry před cílem dotáhl na Davida, který se snažil chopit jeho tempa, ale kilometr a půl před cílem už bylo toto tempo neakceptovatelné.

Krásné čtvrté místo a čas pod 2:38 hod. je příslibem do dalšího roku. Druhé místo bylo vzdálené cca 1 min před námi. Tohoto závodu se od dubna zúčastnilo 179 škol z celé ČR. Ve finále pak 21 nejlepších.

Všem patří díky. Toto družstvo bylo jedno z nejmladších v celém startovním poli. Obsahovalo jen jednoho maturanta. Kdo by chtěl příští rok bojovat o zlato a nasát úžasnou atmosféru tohoto závodu, nechť nespí a začne se připravovat na rok 2023 (duben – kraj, květen – finále). 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje