Sportovní příprava

Trenéři


Charakteristika předmětu
viz školní vzdělávací programy pro jednotlivé studijní obory

 

Featured

Splněný limit na ME dorostu

Adam Červinka na sobotní extralize splnil v běhu na 3000 m časem 8:29,19 ostrý limit pro účast na ME dorostu, které se bude konat v Bánské Bystrici o letních prázdninách.

Featured

2. místo na MČR v běhu do vrchu

4. 5. 2024 se uskutečnilo MČR v běhu do vrchu. Na trati Janské Lázně – Černá Hora nás v kategorii juniorů reprezentoval Daniel Dočkal.

Třetí místo a nominace na FESA games v Itálii!
Featured

Třetí místo a nominace na FESA games v Itálii!

Crháková 3.místo

Lucie Crháková o víkendu na MČR vybojovala v intervalovém závodě 3. místo a tím se nominovala na závody FESA v Italském Schilpariu.

Featured

Český rekord v Bostonu

Adam Červinka v Bostonu překonal Český dorostenecký rekord v běhu na 3000 m časem 8:25. Ještě před tím si v úterý v Ostravě vytvořil osobní rekord na 1500 m - 3:51.

Featured

Dvě absolutní vítězství na Přeboru SG Ostrava

Studenti atletiky našeho gymnázia se zúčastnili prestižního Přeboru sportovních gymnázií v hale. Byly to první závody v hale a nevedli si vůbec špatně.

Featured

Tři vyhlášení v atletické anketě kraje

V pátek 8. 12. 2023 se na radnici v Jihlavě uskutečnilo vyhlášení atletů a atletek za rok 2023. V běžeckém poháru mládeže v kategorii staršího žactva zvítězil Petr Hubáček.

Featured

4. místo na MČR v přespolním běhu

Dne 25. 11. 2023 se konalo v Dříteči na golfovém areálu MČR v přespolním běhu. V kategorii juniorů se na start postavili Adam Červinka, Daniel Dočkal a Adam Jirků.

Featured

2x stříbro, 1x bronz a další atletické úspěchy

Po minulé neděli 11. 6. 2023, kde se dařilo Matoušovi Němcovi na Mezistátním utkání dorostu ve slovinském Ptuji (nejlepší z našich kladivářů na 6. místě) a Adamovi Červinkovi na druhém místě na 3 km, se tento víkend v Praze konalo Mistrovství ČR dorostu a juniorů – Gigant v Praze.

Featured

Další atletický reprezentant ČR

Matouš Němec kladivoMatouš Němec bude reprezentovat Českou republiku na vrhačském mezistátním utkání (ČR - Hu - Po), které se uskuteční 3. 6. 2023 v Plzni. Bude házet kladivem 5 kg v kategorii dorostu.

Featured

Na Světovém poháru horských kol jela i závodnice z GYNOME

kola1

Nové Město na Moravě žilo o víkendu 12.–14. května 2023 největší cyklistickou akcí tohoto roku v ČR. Ve Vysočina aréně se konal první závod ze série Světového poháru hned ve třech disciplínách.

Featured

3. místo na finále Juniorského maratonu v Praze

Naše gymnázium se po vítězství v semifinálovém kole v Jihlavě probojovalo do finále, které se konalo 7.5. 2023 v Praze. Od semifinále se sestava změnila ve dvou jménech. Posílena byla o dva reprezentanty v atletice Adama Červinku a Dana Dočkala, kteří v době semifinálového kola byli na soustředění v Itálii.

Featured

Biatlonisté ukončili sezonu povedeným Mistrovstvím ČR

Jarní teploty provázely závěrečné klání ve Vysočina aréně. Posledním závodním víkendem ukončili naši biatlonisté sezónu. Ve smíšených štafetách dvojic, sprintu a závodu s hromadným startem vybojovali několik titulů Mistrů České republiky a další cenná umístění.

Featured

Brambora na MČR

Ve dnech 25.–26. 2. 2023 se konalo MČR v hale juniorů a dorostenců. Nejlepšího umístění se dočkal Adam Červinka na 3 km, kde v novém osobním rekordu 8:52 obsadil pěkné čtvrté místo.

Featured

Povedený první ČP v Jablonci

Ve dnech 28.–29. 12. 2022 se v Jablonci nad Nisou uskutečnil první ČP v běhu na lyžích. Zároveň šlo i o nominaci na EYOF - Evropský olympijský festival mládeže. 

Featured

Výborné výsledky na MČR v krosu

Po soustředění ve Svratce, se část starších vydala 26. 11. 2022 na MČR dospělých a juniorů v krosu do Rumburku. Výbornou formu zpečetil Daniel Dočkal. Posledním rokem dorostenec se postavil na trati 4 km do kategorie muži - mílaři.

Featured

Bronz z Běchovic

Nejprve se v sobotu 24.9.2022 se uskutečnily tradiční víceboje v Moravské Třebové. V kategorii dorostu startoval v devítiboji vrhač Matouš Němec a v sedmiboji Denisa Dvořáčková.

Featured

Titul na MČR v atletice

Ve dnech 17. 9.–18. 9. 2022 se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo MČR žactva na dráze. Suverénní výkon podal Adam Červinka, který stylem start cíl nedal nikomu šanci a s náskokem si doběhl pro titul na trati 1500 m.

Featured

Zlato bronz a smolná brambora na MČR

O víkendu 18.-19. 6. se uskutečnilo Mistrovství ČR v atletice dorostu a juniorů v Ostravě. Závodilo se v úporném vedru. Náš oddíl se stal nejúspěšnějším v našem kraji.

Featured

Krajský rekord pro Dočkala

Při Zlaté tretře v Ostravě 31. 5. 2022 se dařilo Danielu Dočkalovi, který v běhu na 1500 m v národním programu bojoval srdnatě a v závěrečných metrech se dostal na třetí místo.

Featured

4. místo z Juniorského maratonu

Dne 8. 5. 2022 se konalo republikové finále Juniorského maratonu v Praze. Naše desetičlenné družstvo: Daniel Dočkal, Lukáš Chrást, Karolína Šípková, Adam Jirků, Katka Bušková, Jakub Doležal, Adéla Horákovská, Jonáš Kabrda, Marek Ambrož, David Eliáš běželo velice dobře.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje