Medailové umístění z republikového finále v přespolním běhu!

Výborného bronzového umístění dosáhla naše děvčata na republikovém finále v přespolním běhu v Malšově Lhotě u Hradce Králové, které se uskutečnilo 20. 10. 2016 v areálu u Stříbrného rybníka.

Do závodu jsme vyslali jeden tým děvčat a dva týmy chlapců. Běželo se po rovinatém okruhu, na kterém se střídalo hned několik povrchů (tráva, písek, kořeny, bláto a asfalt). Celkové pořadí týmu v závodě se určovalo po součtu umístění čtyř nejrychlejších závodníků z družstva.

Nejlepšího výsledku z našich týmů dosáhla děvčata, která si doběhla ve velké konkurenci pro 3. místo. Stříbrné umístění vybojovaly dívky z Vimperku a zlato si odvezly studentky z gymnázia v Letohradu. Dívky absolvovaly trať dlouhou 3150 m.

DSC 00952 1eea1

Franzová Emma, Slonková Marta, Macková Veronika, Babánková Bára, Franzová Hana, Polednová Klára

Tým chlapců z vyššího gymnázia obsadil 4. místo, když se před ně dostaly týmy z Jindřichova Hradce, Třince a vítězný tým z Liberce. Kluci absolvovali trať o délce 4900 m.

DSC 01151 a4561

Horní řada: Tomášek Jiří, Gregor Tomáš, Zapletal Jakub

Dolní řada: Žváček Vladimír, Starý Michal, Filip Martin

Tým chlapců z nižšího gymnázia se umístil na 8. místě. Chlapci běžěli trať o délce 3150 m.