Dvě absolutní vítězství na Přeboru SG Ostrava

Studenti atletiky našeho gymnázia se zúčastnili prestižního Přeboru sportovních gymnázií v hale. Byly to první závody v hale a nevedli si vůbec špatně.

Nejkvalitnějším výsledkem se prezentoval Adam Červinka, který vyhrál. Adam Červinka se na 3000 m dostal tři desetiny za český rekord časem 8:28 v kategorii dorostu. Samozřejmě se jedná o rekord kraje v této kategorii.

Další cenné vítězství si výborným finišem v běhu na 1500 m odnesl Daniel Dočkal, za ním zaostal i účastník MEJ Škarban z Plzně a další. Čas 4:01 je dobrým vykročením do roku 2024. Na stejné trati si o téměř 20 s vylepšil osobní rekord Ondřej Vlasák na 4:30. Na stejné trati žen si udělala hezký osobní rekord Sylva Prýglová 5:40.

Výborné vystoupení si odbyla Nina Šinclová, která zahájila sezónu vylepšením halového osobního rekordu o více jak 2 s na trati 400 m. Čas pod 60 s (59,96) ukazuje, že má obrovský potenciál. Poté pouze o desetinu zaostala za venkovním osobním rekordem v běhu na 200 m (26,73) a ještě rychleji běžela závěrečnou štafetu.

Tereza Kocandová se poprvé v hale na 200 m dostala pod 28 s a Nikola Szkanderová po zranění kotníku stlačila čas pod 29 s. Matouš Němec výborně odházel břemeno 14 kg, škoda pokusu za 15 m, který dopadl na pásku a nemohl být měřen. Skončil celkově třetí výkonem za 14 m. Ve stejné disciplíně Halvová Karolína atakovala desetimetrovou hranici desetikilovým břemenem.

Mladí atleti si vyběhli svá základní osobní maxima na 400 m. Hubáček a Bukvald oba za 56 s. První jmenovaný pak ještě 200 m těsně nad 25 s si zaběhl osobní rekord. Škoda přepálené čtyřstovky Plockové, která prvních 200 m proběhla za 28 s a doplatila na první zkušenost. Na tříkilometrové trati byl Adam Jirků třetí za 9:18 a Adéla Horákovská poprvé pod 12 min doběhla mezi studentkami SG na druhém místě. Stejné umístění měl i Vít Kamarád na 800 m za 2:08. Ve stejné distanci pak kvalitně po zranění Lucie Lorencová za 2:44.

Ve skoku vysokém skončila na přední příčce startovního pole Denisa Dvořáčková výkonem 155 cm.  Celkově mezi gymnázii, kde mají atletiku, se kluci s 62 body dostali na šesté místo. Holky  obsadily osmé s 33 b. Dohromady jsme posbírali rekordních 95 b. a skončili jsme šestí. Za námi Jablonec, Zlín, Most, Jihlava. Před námi tedy jen velká gymnázia (Ostrava, Plzeň, Pardubice, Brno, Kladno)!