Zlatá a stříbrná medaile z Mistrovství Evropy pro Šimona Marečka

Skvělých úspěchů dosáhl na Mistrovství Evropy dorostu v orientačním běhu student našeho gymnázia a člen SK Orientační sporty Šimon Mareček.

V bulharském městě Veliko Tarnovo vybojoval dvě medaile. V pátečním závodě ve sprintu nejdříve doběhl na skvělém 2. místě ze stovky nejlepších mladších dorostenců! V neděli potom společně s J. Chaloupským a L. Vitebským vybojovali senzační zlatou medaili ve štafetě pro Českou republiku. Šimon dokázal udržet na posledním úseku 1. místo a s náskokem 80 sekund před štafetou Finska a Francie dovedl českou štafetu ke zlatu.

simon marecek orientacni beh

To, že Šimonova forma bude vrcholit právě na ME, naznačily již uskutečněné dva mistrovské závody. Na Mistrovství České republiky ve sprintu v Táboře a na Mistrovství na krátké trati u Chlébského vybojoval dvě stříbrné medaile.

Za sportovní výkony v loňském roce byl Šimon, který trénuje pod vedením trenéra Petra Hubáčka, nominován na cenu Talent Vysočiny 2018 a stal se dorosteneckým sportovcem Nového Města na Moravě.

Šimonovi gratulujeme a držíme palce v dalších závodech. Jsme moc rádi, že se Šimon ani ve světě neztratí.