Úspěchy lyžařů na Mistrovství ČR na kolečkových lyžích

Liberecký Vesec opět hostil mistrovství na kolečkových lyžích. Babí léto se ukázalo v pravý čas a počasí bylo nádherné.
Ve čtvrtek byl na pořadu supersprint, který se skládá z kvalifikace a následuje finálový souboj čtyř nejlepších.

koleckove brusle1

Ve čtvrtek byl na pořadu supersprint, který se skládá z kvalifikace a následuje finálový souboj čtyř nejlepších. Do finále postoupily dvě studentky, starší dorostenka Marta Slonková a mladší dorostenka Viktorie Kalovská. Obě dosáhly na cenný kov. Stříbrný a bronzový. Skvěle jeli i kluci, Zdeněk Tulis na 10. místě a Jan Hájek na 18. místě.

marta slonkova1

V pátek byl připraven distanční závod opět volnou technikou. Počasí nezklamalo a naši závodníci také ne. Nejlépe se vedlo Viktorii Kalovské, která obhájila své 3. místo na trati dlouhé 5 kilometrů. Martě Slonkové utekla o pár vteřin medaile, takže jí těšily jen brambory. Zdeněk Tulis si dojel pro 17. místo a Jan Hájek pro 20. místo. Pohledem na Ještěd se s mistrovstvím rozloučili a příští rok své úspěchy studenti snad ještě vylepší. A i to zlato přivezou.