Talent Vysočiny 2014 z novoměstského gymnázia!

IMG 1586 copy copy

Jaké pocity byste asi měli, kdybyste jako student gymnázia obdrželi jednoho dne oznámení o nominaci na udělení prestižní ceny Talent Vysočiny 2014? Pocity nadšení, překvapení i nervozity?

Tak přesně takové pocity mělo osm studentů našeho gymnázia počátkem června letošního roku. Nominační komise Kraje Vysočina, jejímž úkolem je vybrat nejtalentovanější žáky a studenty našeho regionu, zařadila naše studenty do úzkého výběru kandidátů. V pátek 20. června 2014 proběhlo v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou slavnostní vyhlášení nejen ceny Talent Vysočiny 2014, ale také ceny Stipendium Vysočiny 2014 a Ceny hejtmana Vysočiny 2014.


Za doprovodu svých rodičů si mohli nominovaní studenti plnými doušky vychutnávat slavnostní atmosféru ozdobenou tanečními i hudebními vystoupeními, které pro ně připravil hlavní organizátor celé akce Active – středisko volného času ze Žďáře nad Sázavou. Na pódiu byli v průběhu celého večera postupně oceňováni mladí talenti v humanitním, technickém, přírodovědném, uměleckém a sportovním oboru. „ Při pročítání nominací pro 19. ročník ceny Talent Vysočiny bylo v nabité konkurenci talentů velmi těžké vybírat," řekla ve svém úvodním projevu radní Kraje Vysočina pro školství, sport a kulturu Ing. Jana Fialová.

O to víc bylo potěšující, když se Talentem Vysočiny 2014 v kategorii základních škol v humanitním oboru stal Jaromír Chroustovský!

 

I když se ostatním našim studentům nepodařilo proměnit jejich nominaci v celkové prvenství, to, že mohli být vybráni mezi deset nejlepších v kraji ve svém oboru, si velmi cení.

V kategorii základní školy byli z novoměstského gymnázia nominováni:

V technickém oboru - Vojtěch Kužel a Kristýna Němcová
V přírodovědném oboru – Michal Starý
Ve sportovním oboru – Kateřina Pulgretová

V kategorii středních škol:
V humanitním oboru – Anna Laštovičková
V technickém oboru – Martin Daněk a Adam Novotný

 

Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje