Vítězství v krajském kole biologické olympiády

V letošním roce se studentům našeho gymnázia v přírodovědných soutěžích opravdu daří. Veronika Borková, Jitka Mazlová i Anna Vařejková uspěly v krajské kole Biologické olympiády.

biologie 2018

Jak jsme již informovali, do krajského kola Biologické olympiády postoupily ve svých kategoriích hned tři studentky. V kategorii C (tercie, kvarta a odpovídající ročníky ZŠ) nás již potřetí v řadě reprezentovala Veronika Borková. Veronika je pilná studentka se zájmem nejen o přírodní vědy. Krajské kolo s přehledem vyhrála o 15 bodů a byla pochválena od organizátorů soutěže. Úspěšná byla i děvčata v kategorii D (prima, sekunda a odpovídající ročníky ZŠ). Jitka Mazlová se hned napoprvé umístila na skvělém třetím místě a Anna Vařejková obsadila krásné osmé místo z 19 soutěžících.

Verča i Jitka jsou zároveň nejúspěšnějšími řešitelkami BIO (ve svých kategoriích) ze všech gymnázií i základních škol v okrese Žďár nad Sázavou. Obě děvčata získala kromě hodnotných cen také možnost účastnit se zdarma 14 denního letního odborného soustředění Biologické olympiády v Běstvině v Železných horách, které každoročně pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy.

Škoda, že soutěž končí v obou kategoriích krajským kolem. Děvčatům k jejich skvělému umístění gratulujeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy. Zároveň jim přejeme hodně elánu do dalšího studia:))

diplom bio

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje