Probuďte svůj talent!

Student našeho gymnázia Ondřej Dacer se zapojil do kurzů CTYOnline. Absolvování takového kurzu mu může otevřít cestu ke studiu na prestižních českých a především zahraničních univerzitách. Naše škola se rozhodla do těchto kurzů zapojit a umožňuje tak svým studentům zlepšit svoje znalosti a probudit svůj talent.

Kurzy CTYOnline

Jedná se o kurzy, které již dlouhá léta pořádá Johns Hopkins Center for Talented Youth při univerzitě v Baltimoru. Před několika lety byla pobočka zřízena i v ČR a v letošním roce se do účasti na těchto kurzech zapojilo přes 150 studentů z takřka 40 českých škol (např. Biskupské Gymnázium ve Žďáře nad Sázavou).

V rámci CTYOnline kurzů si můžete zlepšit svoje znalosti a dovednosti v matematice, fyzice, chemii, biologii, angličtině, IT a humanitních oborech. Jedná se o akreditované kurzy s dlouhou tradicí. Studentům se nabízí také možnost složit AP zkoušky, které zahraniční univerzity používají místo přijímacích testů. Při dobrém výsledku u AP zkoušky se studentovi zahraniční univerzity samy nabízejí, zda by na nich nechtěl studovat. V rámci ČR by v následujících letech měla např. Univerzita Karlova v Praze studenty s AP zkouškou přijímat bez přijímacího řízení.

Kurzy CTYOnline jsou vhodné pro studenty vyššího gymnázia, kteří mají hlubší zájem o některý obor. Jednotlivé kurzy trvají od tří do sedmi měsíců, jejich řešení vyžaduje 6–10 hodin samostudia týdně. Kurzy probíhají kompletně v anglickém jazyce a každý student má k dispozici jednoho lektora, který s ním velmi intenzivně v průběhu kurzu komunikuje. Plná cena těchto kurzů se pohybuje okolo 30 000 Kč, díky různým grantům a stipendiím je však reálná cena pro studenta od tří do pěti tisíc korun v závislosti na typu kurzu. Dále je možné zažádat o sociální či prospěchové stipendium a mít tak kurz zcela zdarma. Zápis do těchto kurzů probíhá vždy na začátku září a začátku listopadu.

V případě zájmu se podívejte na stránky projektu www.uptoyou.cz, kde najdete kompletní seznam nabízených kurzů a kontaktujte Mgr. Martina Beneše (kabinet chemie, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), který je koordinátorem CTYOnline kurzů pro naši školu. 

 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje