Skvělé umístění v soutěži Poznej Vysočinu

V pátek 20.3.2015 se v Jihlavě konalo krajské kolo šestého ročníku soutěže Poznej Vysočinu. Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd a studenty odpovídajících ročníků nižších gymnázií.

V tomto roce se v testu, kromě místopisných otázek a otázek týkajících se významných osobností, firem, akcí a památek na Vysočině, objevily také otázky týkající se třídění odpadů. Naši školu tentokrát reprezentovali studenti Monika Daňková ze  4.A a Jakub Novotný ze 3.A.

Monika, na rozdíl od Jakuba, nebyla v soutěži nováčkem. Loni obsadila krásné 13. místo. Přestože Jakub soutěžil poprvé, podařilo se mu ze 146 soutěžících obsadit 32. místo a vyhrát tak voucher na dvoudenní VIP výlet do Prahy, který získává čtyřicítka nejlepších. Tento výlet je pro úspěšné řešitele velice atraktivní. Zahrnuje např. návštěvu divadelního představení, setkání s herci, návštěvu parlamentu, ubytování ve špičkovém hotelu a dobré jídlo.

To ale zdaleka nebyla jediná pozitivní zpráva. Monika Daňková se ve velké konkurenci umístila na skvělém druhém místě a kromě VIP výletu a drobných cen vyhrála také tablet. Nutno podotknout, že na vítězku ztratila pouze jeden jediný bod.

Monice i Jakubovi gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho gymnázia!

Více informací o soutěži najdete na:

http://www.kr-vysocina.cz/soutez-poznej-vysocinu-ctyricitka-nejlepsich-resitelu-jede-na-vip-vylet-s-krajem-vysocina/d-4064875/p1=1013

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje