V soutěži „Navrhni projekt“ opět nejlepší studenti novoměstského gymnázia

V úterý 2. prosince 2014 se v Brně konalo regionální kolo soutěže Navrhni projekt, kde se utkali soutěžící z Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje. Vítězem se již potřetí za sebou stal tým novoměstského gymnázia!

Zkuste se rozhlédnout kolem sebe, v místě, kde žijete. Myslíte, že by některé věci bylo možné dělat jinak a lépe? Nebo jste přišli na něco, co ve vašem okolí chybí? Tato výzva byla na počátku projektu, který zpracovávali od září letošního školního roku studenti 4. ročníku zeměpisného semináře. Náš soutěžní tým, ve složení Marek Holeček, Hana Homolková, Martin Kalous, Jaroslav Stupka a Martin Žák, přišel s nápadem obnovit tradici rychlobruslení ve Svratce.

Záměrem projektu bylo vytvoření nového přírodního rychlobruslařského oválu na místě původního, již deset let nevyužívaného oválu. Žáci okolních základních škol, studenti středních škol i široká veřejnost by jej mohli využívat pro rychlobruslení, in-line bruslení a případně i další sporty provozované na asfaltové dráze.

navrhni-projekt-region-2014-01 072a1

Přestože v rámci soutěže se tyto projekty reálně nepodají, poskytují soutěžícím cenné informace a zkušenosti, které by mohly jednoho dne skutečně využít. Naši studenti sestavili projektový záměr, provedli průzkum terénu, vybrali vhodný zdroj financování, sestavili rozpočet a zpracovali projektovou žádost, kterou odeslali k posouzení do Eurocentra Jihlava. K větší motivaci studentů přispěly také hodnotné ceny, kterými v případě výhry na regionální úrovni byly tablety.

V pondělí 1. listopadu jsme obdrželi zprávu o tom, že náš projekt zaujal hodnotící komisi a spolu s dalšími dvěma byl vybrán do regionálního kola, které proběhlo o den později v Brně. Úkolem soutěžících bylo vytvořit poutavou prezentaci, která porotu zaujme. Náš tým ji pojal netradičně, formou scénky s Martinou Sáblíkovou v rychlobruslařském oděvu. Po prezentaci posledního projektu přišla dlouhá chvíle napětí, kdy jsme čekali na rozhodnutí o výherci regionálního kola.

navrhni-projekt-region-2014-02 6e6d9

Porota složená ze zástupců Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod a koordinátorů Eurocenter Brno a Jihlava nakonec k naší velké radosti vyhlásila nejlepším projekt novoměstského gymnázia nazvaný „Rychlobruslení jako doplněk výuky“. V lednu nás tedy čeká republikové finále, kde se utkáme s nejlepšími týmy ostatních regionů soudržnosti.

navrhni-projekt-foto-web b8bd2

Předmětová komise zeměpisu děkuje všem soutěžícím za vynikající reprezentaci školy.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje