Obhájili jsme vítězství v soutěži Navrhni projekt

Když v loňském roce Jakub Liška s Martinou Zelenou uspěli v regionální kole soutěže Navrhni projekt, ještě jsme netušili, jak zdatné budou mít následovníky. Zde jsou jejich dojmy z letošního ročníku soutěže.

 

Během několika podzimních týdnů jsme v rámci zeměpisného semináře pracovali na projektu do soutěže „Navrhni projekt“. Náš tým, ve složení Jan Dvořák, Milan Fila, Petr Křepela ze 4.B, Lucie Ondrová, Eliška Eichlerová z 8.A, přišel s nápadem podpořit sbory dobrovolných hasičů v mikroregionu Novoměstsko. O naši větší motivaci se zasloužily hodnotné ceny v případě výhry. Na krajské úrovni se soutěží o tablety, elektronické hlasové čtečky a turistické průvodce.

Hlavním cílem soutěže je podpoření rozvoje regionů České republiky prostřednictvím dotací z evropských fondů. Soutěž zastřešuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Výherci celé soutěže bude umožněno skutečně realizovat jeho projekt.

V pondělí 9. prosince jsme obdrželi zprávu o tom, že náš projekt zaujal hodnotící komisi, čímž jsme byli pozváni do krajského kola. Vedle naše týmu se do krajského kola soutěže probojovali další tři týmy, také s velice zajímavými projekty. Naším dalším úkolem bylo vytvořit poutavou prezentaci, která zaujme porotce. I přesto, že nás tížil nedostatek času na přípravu, společně s panem profesorem Bukáčkem se nám nakonec podařilo připravit prezentaci našeho projektu.

Ve středu 11. prosince nás vítalo Brno, konkrétně Krajský úřad Jihomoravského kraje.  Náš tým prezentoval jako třetí v pořadí. Prví dva projekty byly prezentovány na poměrně odborné úrovni a byly i kladně hodnoceny členy poroty. Na řadu přišel náš tým; prezentace se ujali Lucie Ondrová a Milan Fila, oba dva v hasičských úborech. Z výrazů porotců jsme mohli hádat, že se jim vedle věcného obsahu prezentace, líbilo naše tematické oblečení. Po prezentaci posledního projektu jsme čekali na rozhodnutí poroty o výherci krajského kola. Chvilka napětí byla prolomena vyhlášením druhého místa, čímž na nás „zbylo“ první místo.

np2

V lednu nás tedy čeká republikové kolo, kde se utkáme s těmi nejlepšími projekty. V porotě zasedne vedle jiných také ministr pro místní rozvoj.

 

Eliška Eichlerová, členka vítězného týmu

foto převzato z https://www.euroskop.cz/779/23338/clanek/regionalni-kolo-souteze-navrhni-projekt/

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje