8.A zvítězila v krajském kole soutěže Eurorebus

Studenti našeho gymnázia zazářili v krajském kole 18. ročníku soutěže Eurorebus. Celkem 6 týmů si vybojovalo postup do celostátního kola!

Eurorebus je vědomostní soutěž určená pro žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol. Soutěžní otázky vyžadují znalosti zejména z geografie a značný všeobecný přehled. Školní kola probíhají průběžně po dobu celého školního roku. Nejúspěšnější jednotlivci a zástupci školních tříd jsou pozváni na krajské kolo. To se uskutečnilo v pátek 5. dubna 2013 v Jihlavě.

Vynikajícího úspěchu v této soutěži dosáhlo družstvo 8.A, které v konkurenci čtyř desítek škol zvítězilo a postupuje do celostátního kola, které se uskuteční v červnu v Praze. Třídu 8.A reprezentovali Martin Drdla, Martin Holek a Jakub Liška.

Výborně si vedlo i družstvo 3.B ve složení Milan Fila, Veronika Malá a Kamila Tulisová. V krajském kole skončili v kategorii středních škol na 2. místě a také postupují do celostátního kola.

eurorebus-2013-3b

Třetím zástupcem našeho gymnázia v první pětce v kategorii středních škol byl tým třídy 7.A, který získal 5. místo a taktéž postup do celostátního kola. Tuto třídu reprezentovali Eliška Eichlerová, Ondřej Mach a Lucie Ondrová.

eurorebus-2013-7a

Z nižšího gymnázia se soutěže zúčastnily třídy 1.A, 2.A a 3.A a všem jejich zástupcům se také povedlo postoupit do celostátního kola v Praze, neboť se umístili v první pětici. Tým 2.A ve složení Monika Daňková, Natálie Mašterová a Ondřej Starý obsadil 4. místo v kategorii ZŠ01.

eurorebus-2013-2a

5. místem ve stejné kategorii zabodovala třída 1.A, kterou reprezentovali René Horákovský, Jakub Novotný a Marek Peňáz.

eurorebus-2013-1a

V kategorii ZŠ02 dosáhli na 4. místo zástupci třídy 3.A, kterými byli Jaromír Chroustovský, Filip Sváček a Martin Vítek.

eurorebus-2013-3a

Závěrem připomeňme, že v kategorii jednotlivců mělo naše gymnázium letos pouze jediného zástupce, Jakuba Lišku z 8.A, ale i on si 4. místem zajistil postup do celostátního kola.

Předmětová komise zeměpisu gratuluje soutěžícím k výborným výsledkům a přeje úspěšné zvládnutí celostátního kola soutěže Eurorebus.

 

 

 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje