V soutěži Poznej Vysočinu jsme uspěli

Žáci tercie dosáhli významného úspěchu v soutěži Poznej Vysočinu.

V pátek 23. března 2012 se uskutečnil v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě třetí ročník soutěže Poznej Vysočinu. Žáci základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií si zde mohli ověřit své znalosti z oblasti regionálního zeměpisu, přírodovědy, historie, kultury a ochrany životního prostředí.

První kolo soutěže proběhlo na jednotlivých školách v únoru a dva nejlepší řešitelé z každé přihlášené školy byli pozváni 23. března do finálového kola v Jihlavě. Celkem se utkalo 108 chlapců a dívek z Kraje Vysočina.

V této konkurenci se žáci 3.A rozhodně neztratili, oba skončili v první desítce. Ondřej Dacer dosáhl na 5. místo a Barbora Smitková skončila na 9. místě.

Oba získali řadu věcných cen a navíc je čeká v půlce dubna výlet do Prahy, který je určen pro 40 nejúspěšnějších soutěžících. V rámci dvoudenního pobytu v Praze budou mít možnost shlédnout muzikál Quasimodo v divadle Hybernia, prohlédnout si Prahu s průvodcem, navštívit sídlo Prezidenta ČR a zúčastnit se dalších zajímavých aktivit jako jsou návštěva planetária či výstava Vynálezy a vynálezci.

Předmětová komise zeměpisu děkuje soutěžícím za příkladnou reprezentaci školy.

 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje