Stříbro z celostátního kola soutěže Eurorebus

Naše třída 7. A se každoročně účastní vědomostní soutěže Eurorebus. V té soutěží ve čtyřech věkových kategoriích po celý školní rok žáci základních i středních škol. Soutěž vrcholí v červnu celostátním kolem, které se každoročně koná v Praze.

Letošní rok se pro tým naší třídy ve složení Martin Vítek, Filip Sváček a Jaromír Chroustovský stal zatím nejúspěšnějším. Z krajského kola v Jihlavě jsme si odvezli stříbrné medaile a stejné umístění se nám podařilo zopakovat i v kole celostátním. Díky úspěšnému zapojení dalších tříd do soutěže se Gymnázium Vincence Makovského stalo sedmou nejlepší školou v republice.

septima web 8e62f

Eurorebus je pro nás zajímavý především svými otázkami. Ty se týkají všech možných vědních oborů – zeměpis, dějepis, biologie, ale i astronomie nebo umění. Jedná se tedy o velmi komplexní soutěž, na kterou se v podstatě nedá nárazově připravit. Ale možná právě proto nám tato soutěž tolik vyhovuje. Každý člen našeho týmu má odlišné zájmy – jeden holduje dějepisu a geopolitice, druhý zeměpisu a biologii, třetí řeší týmu početní příklady. Z toho plyne, že náš tým do sebe perfektně zapadá.

eurorebus finale 2017 diplom fb1da

Zkrátka soutěž je pro nás především zábava a příjemné zapojení mozku i mimo školu. Doufáme, že se příští rok budeme moci ještě jednou naposledy soutěže zúčastnit a třeba i druhé místo obhájit.

Filip Sváček (7. A)

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje