Jak se dostat S Vysočinou do Evropy

Studenti našeho gymnázia se zapojili do soutěže S Vysočinou do Evropy. Spolu s více jak 300 studenty zápasili o prázdninový jazykový kurz ve Velké Británii. 

Cílem soutěže bylo prověřit znalosti o kraji, ve kterém studenti žijí v českém i anglickém jazyce. Cesta na vrchol byla velmi náročná a dlouhá. Nejprve studenti museli projít několika internetovými koly a nejrychleji a správně otázky zodpovědět. Celkem 30 nejlepších řešitelů těchto kol postoupilo do finále. Z naší školy se to podařilo Jakubu Liškovi z 8. A

13. března 2013 se zúčastnil finále v Kongresovém sále Krajského úřadu v Jihlavě. Díky velkému přehledu a širokým znalostem ze společenských věd a zeměpisu se probojoval mezi 10 nejlepších účastníků. Na ty zbýval poslední úkol. Prezentovat před publikem v angličtině "Na co jsem hrdý na Vysočině". Svým osobitým stylem převálcoval své soupeře a dílčí úsěpch ho katapultoval na 2.-4. místo. Záznam ZDE (Jakub cca 46. min)

Dle pravidel se v případě rovnosti muselo pořadí losovat. Jakub si vytáhl nakonec 3. místo. Získal vytoužený prázdninový pobyt v Londýně. 

Prezentující Jakub Liška z 8. A (zdroj: www.kr-vysocina.cz)

 

Nejúspěšnější soutěžící s radní Kraje Vysočina Ing. Janou Fialovou (zdroj: www.kr-vysocina.cz)

 

Děkujeme Jakubovi za skvělou reprezentaci školy a přejeme, ať se mu v Londýně líbí. 

 

Více informací o soutěži na www.ourregion.cz

 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje