Exkurze na FTK UP Olomouc

aneb Teorie sportovní přípravy není jenom teorie

Studenti všeobecného i sportovního studia si mohou v rámci nabídky seminářů ve 3. a 4. ročníku zvolit TSP (Teorii sportovní přípravy). Tento seminář si nejčastěji vybírají žáci, kteří se v rámci následného vysokoškolského studia chtějí zabývat fyzioterapií, trenérstvím, učitelstvím tělesné výchovy, managementem sportu a dalšími.

V předmětu se například zabýváme fyziologií, historií tělesné kultury, sportovním tréninkem, biomechanikou, dopingem, pedagogikou a psychologií sportu.

A aby byla teorie vhodně doplněna praxí, využili jsme pozvání Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci a vyrazili 9. března 2022 do jejich laboratoří, kde jsme byli seznámeni s celou řadou pracovišť a zařízení, která slouží k diagnostice pohybu a fungování lidského těla. Z hlediska oborů jsme vhodně doplnili probíranou látku fyziologie a biomechaniky. Pod vedením špičkových odborníků jsme měli možnost si vyzkoušet jednotlivé přístroje a následně jsme byli seznámeni jakým způsobem zaměřit cvičení, která by zlepšovala současnou výkonnost. Více podrobností k pracovištím, se kterými jsme se seznámili naleznete zde.

Se zástupcem katedry přírodních věd v kinantropologii doc. Mgr. Zdeňkem Svobodou, Ph.D. jsme se domluvili na následné každoroční spolupráci v této oblasti. Zároveň jemu a celému týmu vysokoškolských pracovníků děkujeme za velmi milé a přátelské přijetí, které nás obohatilo o velké množství vědomostí a zážitků.

20220309_090610.jpg

20220309_122717.jpg

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje