Zlato bronz a smolná brambora na MČR

O víkendu 18.-19. 6. se uskutečnilo Mistrovství ČR v atletice dorostu a juniorů v Ostravě. Závodilo se v úporném vedru. Náš oddíl se stal nejúspěšnějším v našem kraji.

Sobotu bychom mohli označit jako smolnou. Nejprve se na svoji premiéru nachystal prvním rokem dorostenec Matouš Němec. Pral se s technikou, ale nakonec proklouzl do užšího finále. Skončil osmý. Kdyby se mu povedl alespoň jeden pokus na hranici osobního rekordu, útočil by na medaili. To samé se povedlo v disku, kde skončil sedmý. Medaile byly blízko a jsou jistě motivací pro další práci. Na 1500m nastoupil Dan Dočkal a předvedl kvalitní výkon opět pod čtyři minuty a třetí místo, škoda školácké chyby, díky ní si nedoběhl pro zlato. 

Denisa Dvořáčková nás reprezentovala v dorostu ve skoku vysokém. Před republikou absolvovala jen jeden start s výborným výkonem 163cm. Hned se tím nominovala na tuto republiku. Poradila si s trémou dobře a hned na první pokus zdolala 153cm, 158 na druhý pokus a 162cm jí odolalo. Výsledné 9. místo je příjemným překvapením.

Večer si smůlu vrchovatou vybrala Karolína Šípková na 3000m/př. juniorek. Ve výborné formě držela kontakt s druhým místem a určitě by na něj dosáhla nebýt karambolu na překážce ve druhém kole. Obražené koleno, loket, odřená záda znemožnila hned pokračovat v tempu a ztratila cenné sekundy. Ukázala však, že nic nevzdává a dala se na stíhací běh, který skončil nepopulárním čtvrtým místem. Čas 11:52 je i tak jejím osobním rekordem o 30s.!!! V neděli jí zranění nedovolilo startovat na hladké trojce, kde by určitě opět brala pěkné umístění. Dan Dočkal se v neděli dočkal. Neudělal žádnou velkou chybu na 3km trati a v závěru měl nejvíce sil ze startovního pole. Čas 8:47 je novým nejrychlejším časem dorostenců v tomto roce a také novým Krajským rekordem. Doprovodí oddílovou kolegyni Karolínu Slámovou (2. místo hod kladivem) na Mezistátní utkání v Maďarsku  Budeme jim držet pěsti 29.6. Všem Gratulujeme.

Bilance 1-3-4-7-8-9

Výsledky:https://online.atletika.cz/vysledky/48373

Kdo si chce připomenout některé části mistrovství tak na odkazu níže:

Stream: https://www.youtube.com/results?search_query=m%C4%8Dr+ostrava+2022

Fotogalerie ČAS:

Neděle:https://www.atletika.cz/fotogalerie-a-videa/fotogalerie/mcr-gigant-2022-nedele/

Sobota: MČR Gigant 2022 – sobota – Atletika

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje