Úspěchy lyžařů na MČR v Liberci

Ve dnech 23. - 25.9 se uskutečnilo v lyžařském areálu Vesec v Liberec MČR na kolečkových lyžích pro kategoriích dorostu a dospělých.

V pátek byl na programu prolog na 1,3 km. Závodníci museli absolvovat kvalifikaci, aby se mohli nominovat do super finále (postupovali první čtyři závodníci z kvalifikace). Nejlépe si vedla studentka 1. C Marta Slonková, která vyhrála kvalifikaci a následně pak ovládla i superfinále. Na start se postavili Honza Lavička a Zdeněk Tulis. Honza obsadil 7. místo a postup do superfinále mu utekl o 2 sekundy. Zdeněk Tulis obsadil 26. místo.

100 1729 40c18

Mistryně ČR na kolečkových lyžích Marta Slonková

Druhý den byl na programu distanční závod. Zde si opět nejlépe vedla Marta Slonková, která obsadila 2. místo. Zdeněk Tulis si polepšil a obsadil 19. místo. Honza Lavička po slibně rozjetém závodě, kde se pohyboval na 4. místě závod nakonec nedokončil, jelikož v jednom ze sjezdů upadl, a nebylo možné již v závodě pokračovat.