Proč studovat obor s rozšířenou výukou informatiky?

Proč je dnes výhodné získat kvalitní základy v oblasti informatiky a jak široké uplatnění najdou absolventi tohoto oboru?


Absolventi informatických a příbuzných oborů patří mezi nejžádanější odborníky na trhu práce nejen u nás, ale i v zahraničí. Najdou široké uplatnění v řadě perspektivních oborů - počítačová bezpečnost, počítačové sítě, programování, web, multimédia, informační systémy, databáze, počítačová grafika, umělá inteligence, mobilní a telekomunikační technologie, geoinformatika a mnoha dalších.

Informatika se v současné době prolíná do mnoha dalších vědních oborů. Studenti se s ní setkávají například na dopravních, chemických nebo filozofických vysokých školách.
  
Nástupní platy se momentálně pohybují kolem 30 tisíc korun, aktuální průměrné platy pak kolem 40–60 tisíc, přičemž více než 95 % absolventů nemá problém najít si ihned práci v oboru. (zdroj: Fakulta informatiky MU Brno)

Pokud se chcete kvalitně připravit na budoucí studium perspektivního oboru na vysoké škole, pak neváhejte a zvolte obor gymnázium s rozšířenou výukou informatiky, Více informací o tomto studijním oboru.

Informační a komunikační technologie – obor, s nímž se ve světě neztratíte!   

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje