Zvuky ZeMě

Tar, morin chur, grumle, didgeridoo, tibetské mísy, zvony, šamanské bubny – hudební nástroje pěti kontinentů. Každý z nástrojů má svůj osobitý zvuk, svůj rytmus, legendu či magický význam. Různé jsou i písně či rytmy, které na ně příslušníci různých národů hrají.

 

 

Naši žáci se v průběhu koncertu s názvem Zvuky ZeMě seznámili se všemi výše uvedenými nástroji a vrátili se jejich prostřednictvím ke kořenům lidského společenství a jeho kultury. Jednoduché texty podtrhly rozmanitost zvuků, které podmanivě vyprávěly příběhy a vyjadřovaly pocity spojené se základními prožitky našich prapředků.

Po společném koncertu se třídy jednotlivě zúčastnily workshopů, ve kterých si na vlastní kůži vyzkoušeli práci s dechem, hlasem, rytmem, nástroji...Důležitý nebyl talent, ale chuť a touha projevit se, a zvuky pěti kontinentů tak inspirovaly každého k individuálnímu a intenzivnímu prožitku.

A názory posluchačů?

Koncert se mi velmi líbil, hra na bubny a violoncelo byla výborná. Jsem pro to, abychom pozvali umělce do školy opět a uviděli i hru na housle.     

Vojtěch Libra, 5.A

                                                                           

Můj názor na koncert, co byl v ten čtvrtek je...kladný. Hrozně moc se mi líbil! Podle toho, co si z koncertů na gymnáziu pamatuju, tak tenhle se mi líbil nejvíc a uvítala bych, kdyby se zase zopakoval! Ti manželé byli úžasně sympatičtí a ten pejsek byl nádhernej. Pořád mi v hlavě zní ta písnička, kterou jsme se učili v té druhé hodině taky...kolapita táka...kolapita hega...vožapy...šunkoteča...toka héja! Skvělá!         

  Magdaléna Smrčková, 4.A

Pokud mám napsat něco o koncertu, mohu psát jen to, že to bylo skvělé. Opravdu bych chtěla vidět i druhý program. Samotný koncert byl lepší než workshop, ale i ten byl zajímavý. Oba účinkující hráli skvěle a poutavě.                                                                                                                                          

Bára Dutková, 1.B.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje