Natáčením medailonků si řekli o vznik dokumentárního filmu

Výstava „Novoměstské osobnosti dvou světových válek“ na jaře letošního roku nezaujala jen novoměstskou veřejnost, ale oslovila také organizátory projektu Extratřída.

Výjimečný počin studentů kvarty upoutal pozornost televizního štábu mapujícího nejzajímavější projekty mladých lidí, kteří se zapojili do výzvy obecně prospěšné společností EDUin. Studenti, kteří si vzali za cíl přípravu výstavy a natáčení medailonků o novoměstských osobnostech dvou světových válek, se tak nakonec sami dostali do hledáčku televizních kamer. Dokument, který o jejich práci vznikl, můžete zhlédnout zde.

extratr1 65c91

Již jakousi pomyslnou třešničkou na dortu bylo pozvání zástupců kvarty do jihlavského studia Českého rozhlasu v měsíci září. Hana Bojanovská, Milan Kocanda a Petr Zítka se stali hosty pořadu Dobré dopoledne moderátorky Tamary Peckové. Jejich vzájemné povídání je posluchačům nadále přístupné v rozhlasovém archivu.

 

rozhlas1 c641a

Extratřída novoměstským gymnazistům nepřinesla jen cenné zkušenosti v oblasti historického bádání či organizace výstavy, ale také kontakt s pamětníky a povědomí o světě médií. Nezbývá, než se těšit na konec října, kdy studenti kvarty uzavřou práci na projektu křtem dokumentárního DVD a projekcí medailonků o novoměstských osobnostech.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje