Mladí Demosthéni uspěli v Jihlavě!

Ve čtvrtek 30. 1. se uskutečnilo regionální kolo prestižní řečnické soutěže mladý Demosthenes, tentokrát v Jihlavě. Novoměstské gymnázium, které loni reprezentoval vynikajícím způsobem Jakub Liška a vyhrál dokonce celostátní kolo, nechtělo zůstat pozadu ani letos a rozhodlo se poměřit své síly s konkurencí.

Z každé kategorie byl vyslán jeden účastník – Hana Peňázová (1.A), Jaromír Chroustovský (4.A), Iva Zdražilová (1.B) a Veronika Malá (4.B)

Pětičlenná porota v čele se známou rosničkou Janou Adámkovou a šéfredaktorem Jihlavských listů Petrem Klukanem pečlivě hodnotila výkony celkem 40 soutěžících. Porotci se soustředili nejen na správnou výslovnost, intonaci, práci s informací, neverbální komunikaci, ale také na originalitu témat.

A výsledek? Více než uspokojivý! Jaromír Chroustovský získal se svou konspirační teorií o melounech 1. místo a byl, slovy Jany Adámkové, suverénně nejlepší ve své kategorii. Iva Zdražilová nadchla porotu poutavým vyprávěním o seniorech a Veronika Malá ohromila tématem víry ve vlastní sny a schopnosti. Obě dívky rovněž získaly první místo, a to za III. a VI. kategorii. Naše nejmladší účastnice Hanka Peňázová vybojovala krásné čtvrté místo a připomněla všem, jak důležitou funkci plní hasiči.

Jako nestranný pozorovatel si troufám tvrdit, že výsledky některých studentů byly poměrně vyrovnané, o to více nás potěšilo několikanásobné vítězství.

Všem zúčastněným srdečně blahopřejeme za vzornou reprezentaci novoměstského gymnázia a přejeme jim mnoho úspěchů v krajském kole, které se bude konat v březnu.

A jaké pocity mají sami soutěžící?

Celé regionální kolo soutěže Young Demosthenes se mi moc líbilo. Ať už bych měl hodnotit přátelskou atmosféru, či sympatické proslovy všech účastníků. Je ovšem nutné vypíchnout, že my jsme byli prostě nejlepší! Rád bych ještě řekl, že na mě zapůsobily proslovy obzvláště nejmenších řečníků. Za zmínku jistě stojí také proslov, který byl založen na skutečném a trpkém osudu jedné dívky, která popisovala smutnou smrt svého přítele. Bohužel podlehl zhoubné buněčné nemoci. Její proslov byl podle mě jeden z nejlepších. Za sebe bych chtěl poděkovat paní Petrové za organizaci a milý doprovod. (Jaromír Chroustovský, 4.A)


Neměla jsem v plánu na tuto soutěž jít, ale jsem velice ráda, že jsem tam byla. Je to podle mého názoru zkušenost do života a dá se říci i rada, na co dávat pozor a v čem se zlepšit. Potěšilo mě, že se do všeho zapojila známá moderátorka, která každému řekla, kde a co je potřeba, aby vaše komunikace a přednesy byly snadnější a dokonalejší. A to se dá uplatnit hlavně v budoucnu, ať už jste kdekoli. Nemyslím si, že je důležité se umístit, ale jednoduše to vyzkoušet. Opravdu to stojí za to! (Iva Zdražilová, 1.B)

 

demosthenes 14 02

demosthenes 14 03

demosthenes 14 04

demosthenes 14 05

 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje