Tučňáci na arše (Ulrich Hub)

Starozákonní příběh o Noemově arše známe asi všichni. Pravděpodobně si vybavíme obrovskou loď a na ní nejrůznější páry zvířat, jak vedle sebe spokojeně podřimují.  Ale co když jsou některá zvířata nerozlučnými kamarády a jsou tři? Taková situace nastala na scéně Horáckého divadla v Jihlavě, kam jsme zavítali v úterý 7.1. s našimi nejmladšími studenty z primy, sekundy a tercie. 

Přestože příběh působil na první pohled trochu bláznivě, v úvahách tučňáků se skrývaly poměrně zásadní otázky – Existuje vůbec Bůh? Jak vypadá a proč není vidět? Proč dopustil potopu? Zároveň mohl vést k zamyšlení nad otázkou přátelství, vzájemného odpouštění a věčné nespokojenosti.

tucnaci

Navzdory malé scéně, která nebyla příliš atraktivní, jsme zhlédli zajímavý a vtipně zpracovaný příběh a budeme se opět těšit do divadla. A jak hodnotí představení naši studenti?

„Toto představení se mi líbilo. Když jsem slyšel ten název, přišlo mi, že to moc dobré nebude, ale představení mě velice překvapilo. Bylo tam hodně srandy. Hodně si mi líbila úplně první scéna, když se setkali ti tři tučňáci a jeden z nich smrděl. Jediné, co mě trochu zklamalo, byla malá místnost, ve které se hrálo.“(M. Trödler, 2.A)

 „První dojem z představení jsem měl již při příchodu do divadelní haly, která mě upřímně zklamala. Čekal jsem spíše divadlo na úrovni, avšak jediné, co jsem spatřil, připomínalo nějaký sklad. Hra sama o sobě mi přišla zábavná a promyšlená, ale přesto měla nějaké vady. Kupříkladu zápletka byla průhledná jako sklo. Je logické, že když jsou tři tučňáci a jenom dvě místa na arše a půl hodiny u nich stojí obrovský kufr, tak se budou snažit toho třetího nějak propašovat. Ale aby hra nesklízela jenom špatnou kritiku, nejvíce se mi líbilo rozestavění postav a především kulisačka s motýlem.“(P.Zítka, 2.A)

 „Divadlo se mi líbilo, bylo humorně zpracováno, také se mi líbil nápad bublinek jako duha. Kulisy byly velmi nápadité, jen mi vadilo, že se herci moc nepodobali tučňákům.“ (studentka 1.A)

 „Divadlo bylo akorát dlouhé, někdy i poučné a párkrát jsem se hodně zasmál.“(student 1.A)


 

 Foto: www.hdj.cz

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje