Novoměstské gymnázium zaujalo v Bruselu

Velikého úspěchu dosáhla studentka sexty novoměstského gymnázia Simona Nevrklová, která se v konkurenci více jak 3000 studentů napříč celým evropským kontinentem stala jednou z 28 vítězek prestižní překladatelské soutěže Juvenes Translatores.

jt 11a 810d3

Gymnázium v Novém Městě na Moravě bylo do soutěže pravidelně vybíráno Generálním ředitelstvím pro překlady Evropské komise několik posledních let a naši studenti tak měli možnost porovnat své jazykové a překladatelské znalosti a schopnosti s jejich vrstevníky napříč Evropou.

Juve2 44e43

Letošní výherkyní za Českou republiku se stala Simona Nevrklová, která si pro překlad textu zvolila kombinaci angličtiny a češtiny. Simonu v dubnu čeká cesta do Bruselu, kde si převezme zaslouženou výhru od místopředsedkyně Evropské komise Kristaliny Georgievové.  K tomu ji čeká třídenní pobyt v Bruselu, během kterého se setká i s organizačním týmem soutěže Juvenes Translatores a překladateli, kteří při Evropské komisi působí.

A co říká na výhru v soutěži samotná vítězka? „Abych se přiznala, vůbec mě nenapadlo, že bych snad mohla vyhrát. Samotný překlad mi nepřipadal až tak těžký, jen jsem ke konci trochu zápasila s časem. Překládání se hodlám věnovat i na vysoké škole a zároveň uvažuji i o následné stáži na Generálním ředitelství pro překlady Evropské komise. Proto se mi podobná zkušenost náramně hodí, z výhry mám ohromnou radost a do Bruselu se již moc těším.“

Simoně k výhře velice gratulujeme a všem ostatním studentům děkujeme za účast v soutěži.

Oficiální článek soutěže o české vítězce najdete zde. Na vítězné překlady se můžete podívat zde

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje