Evropská soutěž pro mladé překladatele opět na gymnáziu

Mladí jazykovědci měli i letos příležitost vyzkoušet si alespoň na chvíli, co všechno obnáší povolání překladatele.

Evropská soutěž pro mladé překladatele

V rámci soutěže Juvenes Translatores, kterou pořádá překladatelská sekce při Evropské komisi, a do které byla naše škola již po několikáté vybrána, měli gymnazisté za úkol přeložit text v rozsahu jedné stránky A4. Naši studenti si všichni zvolili překlad z anglického jazyka do češtiny a během 120 minut se museli vypořádat se všemi záludnostmi překladu textu, který je do vybraných škol zasílán centrálně z Bruselu.

Soutěže se mohou zúčastnit studenti narozeni vždy jen v jednom konkrétním roce, zpravidla tedy studenti druhého, popř. třetího ročníku. Své znalosti i dovednosti si letos v soutěži prověřili Anna Polnická, Simona Nevrklová a Martin Daněk ze 6.A a Filip Hugo a Antonín Kadlec z 3.B.

Juve1 39af8

Kvalita jednotlivých překladů je posuzovaná odbornou komisí v Bruselu. Ta v průběhu měsíce února také vyhlásí vítěze soutěže, který jako hlavní výhru obdrží pozvání právě do Bruselu. Našim studentům pochopitelně přejeme, aby se štěstí usmálo právě na ně.

Pro všechny zájemce, kteří si chtějí soutěžní text také přeložit, přikládáme odkaz, kde je možno anglický text a varianty dalších jazyků nalézt.

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje