Bochnia - zájezd do Polska

gynome logo

 Dne 9. června jsme se v brzkých ranních hodinách vypravili na zájezd do Polska. Díky štědrým sponzorským darům jsme mohli jako odměnu za celoroční práci, kterou bylo řešení matematických úloh, podívat do Bochnie a Krakowa.

Po příjezdu do Bochnie jsme se rychle ubytovali motorestu a ve spěchu snědli oběd, protože nás čekala návštěva místní školy a také další kolo matematických úloh, které jsme řešili jak v již daných, tak v nově utvořených, mezinárodních týmech. Po namáhavém odpoledni následoval večer strávený při barbecue.

Ve středu 10. června jsme se vydali na celodenní prohlídku Krakowa, kterým nás provázel velmi ochotný a příjemný zástupce ředitelky školy. Prohlídka města i hradu Wawel byla zajímavá a poučná, jen kdyby všude nezněla jenom velice rychlá polština.

Poslední den zájezdu jsme navštívili solné doly v Bochnii, které jsou nejstarší v Polsku. Třešničkou na dortu bylo předání ocenění dvěma nejlepším týmům. Ti nejúspěšnější z našeho gymnázia se umístili na krásném druhém místě.

Jménem všech zúčastněných studentů bych chtěla poděkovat panu řediteli za finanční podporu a současně paní profesorce Macové a Sklenářové za organizaci a realizaci zájezdu.

                                                                                                                             K. Pechová

    

    Polsko 1d219

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje