eTwinning nás baví

lyon-web cd52a

Díky účasti na mezinárodní eTwinningové konferenci v Lyonu a následně v Paříži se nám podařilo navázat spolupráci s dvěma francouzskými středními školami a také se školou z Belgie.

Program konference byl pestrý a pomohl nám k tomu, abychom se lépe zorientovali v samotném projektu. Jeho cílem je navázat bližší spolupráci se zahraniční partnerskou školou a po určitou dobu se zabývat vybraným tématem. Tato spolupráce pak může vyústit v další úroveň – tedy osobní setkání, které by mohlo být hrazeno z evropských fondů.

Studenti kvarty a septimy již započali první kontakty se svými zahraničními spolužáky. Téma kvarty je nazvané Hlavní historické události Francie a České republiky, septima se bude zabývat projektem Sociální sítě v dnešní době.

Doufáme, že tato spolupráce bude nejen skvělou motivací ke studiu angličtiny, ale že rovněž povede k rozšíření obzorů jednotlivých studentů a k budoucí návštěvě. Další velkou výhodou je zapojování mezipředmětových vztahů, jako je informatika, dějepis či zeměpis.

 

Kontakt

Gymnázium Vincence Makovského
Nové Město na Moravě
Leandra Čecha 152
592 31 Nové Město na Moravě

Telefon: 566 617 243
E-mail: gynome@gynome.cz
Informace dle 106/1999 Sb.
ID datové schránky: zb2t4ja

zrizovatel 236x62

fondvysociny 240x80

Informace v cizím jazyce

DE | EN | FR | RU

Kdo nás podporuje